2024-04-25 @ 22:07 EEST
Съдбата си знае работата! Ибра изхвърли Челси от ШЛ + ВИДЕО
СпортПСЖ за втора поредна година се оказа кошмар за Челси, след като надви лондончани с 2:1 на "Стамфорд Бридж" в 1/8-финален мач-реванш от Шампионската лига. Така парижани с общ резултат от двата мача 4:2 се класират за 1/4-финалната фаза на турнира. Ибрахимович на практика бе героят за гостите и така си взе реванш за миналогодишния двубой между двата тима в Лондон, когато бе изгонен с червен картон.

Шведът асистира на Рабио за първия гол в мача, в 16-ата минута, в 27-ата минута Диего Коста успя да изравни. В 67-ата минута пък Ибра се оказа герой за своя тим, след като вкара попадението за победата.

Домакините дадоха две жертви, след като Азар и Диего Коста бяха принудително заменени.

Още два интересни факта - Челси никога не бе губил от френски тим у дома преди този мач, а парижани никога не бяха печелили на английска земя. Сега обаче тези две неща се промениха.

Домакините стигнаха до възможност за гол още в 3-ата минута. Коста отправи хубав удар от наказателното поле, но Трап успя да избие топката.

Няколко минути след това Ди Мария бе на косъм да вкара за парижани. Иванович обаче успя да избие топката от голлинията и да предотврати чист гол.

Секунди по-късно гол на Ибрахимович бе отменен заради засада и то съвсем правилно,а гостите постепенно започнаха да притискат лондончани.

В 16-ата минута Рабио откри резултата за парижани. Халфът се включи страхотно в наказателното поле и засече прекрасно подаване на Ибрахимович на далечната греда, като успя да вкара топката в опразнения ъгъл.

"Сините" се опитаха да наложат натиск над парижани през следващите минути и това в крайна сметка даде резултат.

Диего Коста изравни в 27-ата минута и върна надеждите на "сините". Вилян намери прекрасно испанския национал в наказателното поле, а след това той с прекрасен финт излъга Тиаго Силва и няколко метра прати топката в долния ъгъл на противниковата врата.

В 40-ата минута Фабрегас отправи удар по земя около границата на наказателното поле, който обаче премина встрани вратата.

Две минути след това Азар също пробва късмета си от сходна позиция, но в удара му нямаше голяма сила и Трап с лекота улови.

До края на полувремето домакините натиснаха противника си и в последните секунди от частта Диего Коста отправи силен удар, който обаче бе избит с мъка от Трап.

В 48-ата минута домакините имаха страхотен голов шанс, след като Вилян центрира прекрасно в наказателното поле, но ударите на Диего Коста и Аспиликуета бяха блокирани от телата на противникови играчи.

През следващите минути играта бе равностойна и домакините така и не успяваха отново да наложат нативк над противника си, както направиха през последните минути от първото полувреме.

В 59-ата минута Педро отправи удар по дистанция, който обаче премина покрай вратата. Три минути след това Ибрахимович навлезе опасно в наказателното поле след хубав пас на Рабио и можеше да потърси далечния ъгъл, но си поведе дълго топката и направи груба грешка на финалната права.

Минута след това Хидинк замени Диего Коста, който се контузи, с младока Траоре.

В 66-ата минута Челси бе на косъм от гола! Вилян отправи страхотен удар от дистанция, но Трап успя да избие топката. Последва и добавка от страна на Кейхил, но отново германецът бе перфектен, като във втория случай дори отрази топката с една ръка.

Минута след това Ибра даде аванс на парижани и на практика уби почти всякаква интрига в мача. Така той се реваншира, след като през миналата година бе изгонен на "Стамфорд Бридж" в мача между тези два тима. Ди Мария намери своя съотборник на границата на малкото наказателно поле и той успя да "скъса" мрежата от близка дистанция.

Малко след това Сеск отправи удар от малък ъгъл, който в крайна сметка бе уловен без особени проблеми от Трап. В 77-ата минута Азар бе вторият принудително заменен играч на Челси, след като също както Диего Коста се контузи. Резултатът остана непроменен до края, след като срещата просто се доиграваше.

ЧЕЛСИ - ПСЖ 1:2
0:1 Рабио 16
1:1 Диего Коста 27
1:2 Ибрахимович 67

ЧЕЛСИ: Куртоа, Кейхил, Иванович, Аспиликуета, Фабрегас, Микел, Вилян, Азар (77 - Oскар), Педро, Кенеди, Диего Коста (60 - Траоре)

ПСЖ: Трап, Максуел, Тиаго Силва, Давид Луис, Маркиньос, Матюиди, Тиаго Мота, Ди Мария (82 - Кавани), Моура (77 - Пасторе), Рабио, Ибрахимович

ПСЖ за втора поредна година се оказа кошмар за Челси, след като надви лондончани с 2:1 на "Стамфорд Бридж" в 1/8-финален мач-реванш от Шампионската лига.

Така парижани с общ резултат от двата мача 4:2 се класират за 1/4-финалната фаза на турнира.

Ибрахимович на практика бе героят за гостите и така си взе реванш за миналогодишния двубой между двата тима в Лондон, когато бе изгонен с червен картон.

Съдбата си знае работата! Ибра изхвърли Челси от ШЛ + ВИДЕО | 0 брой коментари | Регистрация