2024-04-25 @ 11:35 EEST
Лудогорец с нова голяма крачка към титлата
СпортЛудогорец постигна победа с 3:1 над Славия в среща от 25-ия кръг на "А" група. Срещата се игра на "Лудогорец Арена" в Разград, а домакините съвсем закономерно стигнаха до успеха. След спечелените три точки "орлите" вече имат 51 пункта в класирането, като тимът е на цели 15 точки от втория Левски, който обаче е и с мач по-малко.

Maкар да бяха без наказания си капитан Светльо Дяков момчетата на Георги Дерменджиев успяха да оправдаят очакванията.

Кафу откри за домакините в 37-ата минута, а секунди преди почивката пък Вандерсон удвои за "орлите". Моци покачи на 3:0 след гол от дузпа в 64-ата минута, а Муканза вкара почетен гол за гостите в 75-ата минута.

В последните секунди пък гол на Кишада бе отменен неправилно заради несъществуваща засада.

Това бе 9-а поредна победа за "орлите", след като отборът се прероди под ръководството на Георги Дерменджиев

Самата среща обаче започна по-силно за гостите и те стигнаха до три интересни ситуации през първите няколко минути, но от тях не произлезе нищо опасно за противниковата врата.

В 7-ата минута "белите" създадоха първото опасно положение от началото на мача. След пробив на Омар в наказателното поле топката достигна до Балджийски, който отправи удар около точката на дузпата, но кълбото срещна дясната греда.

Пет минути след това "орлите" създадоха първия си голов шанс. Кафу стреля от границата на наказателното поле, но топката прелетя встрани вратата.

В 18-ата минута разградчани бяха много близо до гола и отново след действията на Кафу. Той нахлу в наказателното поле и видя непокрития Препелица, но неговият удар бе избит в последния момент от Панов с шпагат.

Най-големият пропуск в мача бе в 30-ата минута. Сердеров изведе Балджийски сам срещу вратаря, но екс-футболистът на Монтана стреля право в тялото на вратаря.

В 37-ата минута Лудогорец откри чрез Кафу. Той открадна топката от Ивайло Димитров в центъра на терена и преодоля цялата защита на "белите", а след това с хубав удар се справи и с Петков.

В 44-ата минута "орлите" съвсем "убиха" интригата в този мач с втори гол във вратата на своя противник. Младокът Йомов направи грешка в средата на терена и Витиня отне топката, а след това пусна към Вандерсон в наказателното поле и бразилецът с прехвърлящ удар удвои.

В началото на второто полувреме Балджийски направи пореден пропуск пред вратата на "белите", след като Стоянов спаси удара му от границата на наказателното поле.

В 64-ата минута резултатът стана класически в полза на домакините, след като Моци вкара от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Вандерсон.

Няколко минути след това Балджийски стреля от фаул, но топката профуча покрай страничната греда.

В 75-ата минута Муканза вкара почетен гол за гостите. Йомов бе непокрит в наказателното поле и отправи удар, но топката достигна до далечната греда, където Дани от метър опъна мрежата.

В самия край на мача гол на Кишада бе отменен неправилно заради несъществуваща засада.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 3:1
1:0 Кафу 37
2:0 Вандерсон 44
3:0 Моци 64 дузпа
3:1 Муканза 75

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Витиня, Моци, Керчев (52 - Терзиев), Саша, Вандерсон (90 - Лукоки), Препелица, Натанаел, Марселиньо, Кешеру, Кафу (73 - Кишада)

СЛАВИЯ: Петков, Омар, Велков, Пиргов, Фераресо (47 - Муканза), Панов, Карабельов, Сердеров (58 - Стоев), Йомов, Балджийски (87 - Семерджиев), Димитров

Лудогорец постигна победа с 3:1 над Славия в среща от 25-ия кръг на "А" група. Срещата се игра на "Лудогорец Арена" в Разград, а домакините съвсем закономерно стигнаха до успеха.

След спечелените три точки "орлите" вече имат 51 пункта в класирането, като тимът е на цели 15 точки от втория Левски, който обаче е и с мач по-малко.