2024-04-25 @ 06:19 EEST
Дунав взе дербито с Поморие и направи огромна крачка към "А" група
Спорт„Дунав“ победи с 1:0 „Поморие“ в мач от 20-ия кръг на „Б“ група. Двубоят се игра пред над 3 000 зрители на Градския стадион в Русе.

Не може да не се отбележи, че въпреки тенденциозното съдийство на Никола Попов русенци стиснаха зъби и си взеха своето. Съдията свиреше изцяло в ущърб на домакините, които през цялото време се опитваха да играят футбол и изгони без съществуваща причина Ковачев, а освен това се отчете с още няколко позорни отсъждания. Oсвен това не свири и две чисти дузпи за домакините.

Дунавци започнаха по-добре. Антон Огнянов пропусна да поведе още в първите минути, но стражът на гостите Янко Георгиев спаси. В 13-ата минута пък поморийци като по чудо запазиха вратата си суха.

Центриране и разбъркване в малкото наказателно поле, бяха последвани от няколко удара, най-близо до попадение бе рожденикът днес Мартин Ковачев, но Георгиев отрази. Спорни съдийски изяви предизвикаха напрежение на терена и по трибуните малко по-късно. Мирослав Будинов овладя топката и бе съборен от бранител на съперника, но главният рефер Никола Попов прецени, че няма достатъчно предпоставки за отсъждане на дузпа.

След почивката „драконите“ отново тръгнаха в атака. Будинов засече центриране отдясно, но ударът му срещна дясната греда. Няколко минути по-късно и Огнянов стреля отблизо, но Георгиев спаси. 60-ата минута отново Будинов бе най-съобразителен в наказателното поле на „Поморие“, овладя топка и разстреля отблизо Георгиев за 1:0.

В 66-ата минута обаче след сблъсък в центъра на терена реферът Попов показа за втори път жълт картон на Ковачев и бранителят на „Дунав“ бе принуден да напусне игр, макар че изобщо не заслужаваше. Няколко минути по-късно обаче съдията дори не отсъди нарушение, след като Будинов бе нокаутиран на границата на наказателното поле от Янко Георгиев.

В края Огнянов, Будинов и Раденцов пропуснаха да удвоят, а в последните минути и русенският вратар Мартин Луков се наложи да се намесва. Резултатът обаче остана непроменен. Така дунавци победиха за втори път през сезона този съперник и събраха актив от 45 точки, с 5 повече от преследвачите от Поморие. В следващия кръг на от първенството на „Б“ група „драконите“ гостуват на „Ботев“ Гълъбово на 19 март от 15:30 ч.

„Дунав“ Русе: Мартин Луков, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Светослав Читаков (53 мин. - Ивайло Раденцов), Юлиан Ненов (69 мин. - Петър Патев), Антон Огнянов, Георги Чакъров (63 мин. - Бранимир Костадинов), Мирослав Будинов.

„Поморие“: Янко Георгиев, Ахмед Ахмед (70 мин. - Димитър Попов), Георги Петров, Деян Лозев, Живко Илиев (64 мин. - Стефан Стаматов), Кирил Георгиев, Любомир Божинов, Милен Танев (75 мин. - Даниел Стаматов), Михаел Орачев, Христо Лемперов, Яни Пехливанов

Дунав взе дербито с Поморие и направи огромна крачка към "А" група | 0 брой коментари | Регистрация