2024-04-23 @ 14:34 EEST
ДОБРУДЖА СЕ ПРЕПЪНА И СРЕЩУ БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО)
СпортОтборът на Добруджа не успя да запише победа и в третия си мач от пролетния полусезон в „Б” футболна група. В двубой от 20-ия кръг на първенството, игран на стадион „Дружба”, „жълто-зелените“ стигнаха само до равенство - 1:1, срещу Ботев (Гълъбово).

Добруджанци започнаха добре срещата и в 12-ата минута поведоха в резултата. След центриране в наказателното поле на Ботев топката стигна до Владимир Айтов, който се оказа най-съобразителен и с глава я прати в мрежата на гостите - 1:0. При този резултат дойде краят на първото полувреме.

След почивката гостите търсеха изравнително попадение, а добруджанци се опитваха да увеличат преднината си, но рядко стигаха до голови ситуации. В 57-ата минута избраниците на Радо Димов бяха близо до отбелязването на втори гол. След центриране отдясно Георги Станчев стреля с глава, но ударът му бе спасен от вратаря на Ботев. В 63-ата минута гостите успяха да изравнят. Централният им нападател Реджеб Халил бе изведен зад добруджанската отбрана и с премерен удар вкара за 1:1. В 72-ата минута Халил отново бе сам срещу вратаря на домакините, но не улучи целта. В края на срещата добруджанци се хвърлиха в атака, но гостите се бранеха организирано и последният съдийски сигнал дойде, без да бъде отбелязан друг гол.

След този мач Добруджа остана на предпоследното 15-о място с актив само от 15 точки. А до края на първенството остават 10 кръга.

Съставът на Добруджа: Николай Банков, Кристиян Димитров, Даниел Граматиков, Костадин Ничев, Слави Сталев (46-Георги Купенов), Владимир Айтов (41-Александър Попов), Владислав Узунов, Тодор Колев, Християн Казаков (82-Петър Казаков), Николай Минков, Георги Станчев.

10. Литекс II     20        6          5          9          21:31    23

11. Пирин (Раз)            20        6          5          9          18:25    23

12. Лудогорец II           18        6          3          9          25:27    21