2024-04-24 @ 14:05 EEST
ДОБРУДЖА 07 БЕ БЛИЗО ДО ФИНАЛА В ТРЕТИЯ МАЧ
СпортМъжкият отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) няма намерение да се предава лесно в полуфиналната серия от Суперлигата срещу Добруджа 07 (Добрич). Волейболистите на Петър Дочев успяха да спечелят мач №3 - с 3:2 (25:23, 25:20, 15:25, 22:25, 19:17) при първото си гостуване в Добрич. Това стана след нова петгеймова драма, завършила с нов епичен тайбрек. За разлика от мач №2 в Бургас обаче, този път щастието се усмихна на отбора на Нефтохимик 2010 и след 19:17 оцеля в битката за титлата, съобщава БГВолейбол.

Така общият резултат стана 2:1 победи в полза на добричлии. Четвъртата среща бе късно вчера.
Първият гейм бе доста оспорван и равностоен, като едва в края му гостите от Бургас съумяха да направят разлика от 2 точки, която се оказа и решителна, за да поведат след 25:23.
Във втората част домакините поведоха с 3:1, но Нефтохимик бързо стопи пасива и след ас направи обрат до 4:3. Постепенно момчетата на Петър Дочев увеличиха преднината си (16:10). Блокадата на Нефтохимик работеше много добре, а това им позволи да добавят още две точки към солидния си аванс (18:11). Аванс, който се оказа достатъчен, за да поведе Нефтохимик с 2:0 след 25:20.
В третия гейм гостите от Бургас започнаха вихрено (4:1), но домакините успяха да изравнят (4:4). Със силен сервис и атака обаче Нефтохимик отново успя да се откъсне (13:10). Домакините не се бяха отказали и успяха да обърнат развоя на гейма (18:14), а впоследствие и до 20:15, като сервисът се оказа в основата на подема. Привържениците на Добруджа се ентусиазираха още повече и с мощната им подкрепа домакините успяха да намалят изоставането си геймовете след 15:25.
В четвъртия гейм отборът на Добруджа 07 разкри напълно потенциала, с който разполага и след мощни сервис и атака успя да направи разлика от 2-3 точки. При 23:21 обаче разпределителят на домакините Георги Манчев падна на игрището, но за щастие след бърза намеса на лекаря на тима, състезателят остана на терена. Съотборниците му пък успяха да направят 25:22 и да вкарат мача в тайбрек.
В решителния гейм домакините поведоха с 4:1, а реферът Ивайло Иванов вдигна и жълт картон за тима на Нефтохимик. Нищо обаче не бе приключило и последва кулминацията на драмата, завършила след 19:17 в полза бургазлии.