2024-04-18 @ 19:55 EEST
ДОБРУДЖА ПОБЕДИ ОБОРИЩЕ С 2:1
СпортОтборът на Добруджа, който се бори за оцеляване сред професионалистите, постигна първата си победа от началото на пролетния полусезон. В мач от 22-ия кръг на „Б” футболна група, игран на стадион "Дружба", „жълто-зелените” се наложиха с 2:1 над състава на Оборище (Панагюрище).

Добруджанци започнаха добре срещата и още в 7-ата минута поведоха в резултата с попадение на Николай Минков. Той бе изведен на стрелкова позиция и с премерен удар прати топката в мрежата на гостите. Предимството на домакините се зпази до 22-ата минута, когато след бърза контраатака тимът от Панагюрище успя да изравни. Двама нападатели се озоваха срещу стража на добричлии Николай Банков и Иван Колев възстанови равенството. В 31-минута добруджанци стигнаха до втори гол. Негов автор стана привлеченият от Калиакра централен нападател Георги Станчев, който технично се справи с бранителя пред себе си и с диагонален удар се разписа за 2:1.

В началото на второто полувреме момчетата на Радо Димов бяха близо до отбелязването на трети гол, но Казаков, Минков и Узунов пропуснаха от добри позиции. В 77-ата минута Георги Станчев бе съборен в наказателното поле на гостите и реферът Александър Костадинов посочи бялата точка. С изпълнението на наказателния удар се нагърби капитанът на тима Кристиян Димитров. Той обаче прати топката над вратата. До края други попадения не бяха отбелязани и срещата завърши при резултат 2:1 за Добруджа.

След този успех добричкият тим има 19 точки в актива си и остава на предпоследната 15-а позиция във временното класиране. Шансовете на отбора за оцеляване в «Б» група остават и в следващите кръгове добруджанци трябва да докажат, че заслужават мястото си сред професионалистите.

• „Б” ФУТБОЛНА  ГРУПА

РЕЗУЛТАТИ - XXII КРЪГ

Септември (Симитли) - Литекс II (Ловеч)         1:1

Спартак (Плевен) - Созопол (Созопол)           1:1

Пирин 2002 (Разлог) - Ботев (Гълъбово)         2:0

Дунав 2010 (Русе) - Локомотив (Горна Оряховица)    0:0

Добруджа 1919 (Добрич) - Оборище (Панагюрище)   2:1 (2:1)

Локомотив 2012 (Мездра) - Банско (Банско)   2:0

Верея (Стара Загора) - Поморие (Поморие)   0:0

4 април 2016 г., понеделник, 17:00 ч.

Лудогорец II (Разград) - Нефтохимик (Бургас)

10. Верея (СЗ) 21        6          8          7          19:20    26

11. Пирин (Раз)            22        7          5          10        22:30    26

12. Лудогорец II           20        7          3          10        26:29    24