ДОБРУДЖА 07 ПОБЕДИ СЛЕД ТАЙБРЕК МОНТАНА КАТО ГОСТ В ПЪРВАТА ФИНАЛНА СРЕЩА
СпортДОБРУДЖА 07 ПОБЕДИ СЛЕД ТАЙБРЕК МОНТАНА КАТО ГОСТ В ПЪРВАТА ФИНАЛНА СРЕЩА

С 3:2 гейма Добруджа 07 срази Монтана на път към шампионската титла.
**********
лейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) поведе във финалния плейоф на Суперлигата на България. Момчетата на треньора Мирослав Живков буквално излъгаха и надделяха над домакините от Монтана с 3:2 (25:22, 25:27, 18:25, 25:21, 15:9) в първия мач от финала, игран тази вечер в пълната зала "Младост".

Така Добруджа поведе във финала с 1-0 победи. Играе се до 3 победи от 5 мача. Втората среща от серията между двата тима е утре (6 април) от 19,00 часа отново в Монтана.

Срещата бе изгледана на живо от ръководството на БФВ, начело с президента Данчо Лазаров, националните селекционери на мъжете Пламен Константинов, с целия си треньорски щаб, и жените Иван Сеферинов и кметът на Монтана Златко Живков. Мачът бе уважен и от треньора на футболния Литекс Любо Пенев, чиито гостува на Монтана утре в полуфинал за Купата на България.

Първият гейм на финал №1 във волейболната Суперлига между Монтана и Добруджа 07 започна напълно равностойно до 4:4, след което домакините дръпнаха със 7:4 след мощен ас на Минчо Минчев и две грешки в атака на Димитър Маринков и Велизар Чернокожев от гостите. Техническата пауза пък дойде при 8:5 след бърза атака през центъра на Теодор Богданов. Последваха сервис в аут на Златко Кьосев и блокада на Алекс Грозданов и 8:7. Монтанчани обаче веднага си върнаха преднината при 10:7 след технична атака и отличен блок на Симеон Александров. Независимо от усилията на гостите от Добруджа Монтана запази предимството си и даже го увеличи леко до 16:12 след силна атака на Минчев. Последва нов ас на Минчев и 17:12. Играта продължи точка за точка до 19:14, след което добричлии върнаха две точки за 19:16 след грешка при блокадата на домакините и страхотен блок на Чернокожев. Въпреки тайм-аута за треньора на Монтана Петър Шопов, последва успешна атака на Михаил Стоев и 19:17. Добруджа продължи да стопява изоставането си до 20:21 след блокада на разпределителя Георги Манчев. След второто прекъсване за Шопов последва два поредни аса на Чернокожев и 22:21 за гостите. Резултатът стана 24:21 за добричлии след контра на Стоев и нов ас на Чернокожев. В крайна сметка момчетата на Мирослав Живков взеха гейма с 25:22 след сервис в аут на Богданов.

В началото на втората част Монтана поведе с 5:3 след серия от силни сервиси на Минчо Минчев. Последва равенство при 6:6 след сервис в аут на Златко Кьосев от домакините и отлична блокада на Алекс Грозданов. Първото техническо прекъсване пък дойде при минимална преднина за Добруджа - 8:7 след контра на Велизар Чернокожев. Разликата леко нарасна до 11:9 след ас на Чернокожев. Монтана съумя да изравни при 12:12 след нова силна атака на Минчев. Независимо от тайм-аута за Миро Живков и Добруджа, последва ас на Минчев и 13:12 за домакините. Втората техническа пауза пък дойде при 16:14 за Монтана след блок-аут на Трифон Лапков, който влезе в игра малко по-рано в гейма. Играта за пореден път продължи точка за точка до 20:18, след което Монтана увеличи преднината си до 21:18 след контра на Златко Кьосев. Последваха две грешки на монтанчани - 21:20 и прекъсване за Петър Шопов. Независимо от това, последва контра блок-аут на Димитър Маринков и 21:21. Равенството се запази до 23:23, след което гостите стигнаха до геймбол при 24:23 след ас тип "чекмедже" на Маринков. Двата тима се "захапаха" в резултата дп 25:25, след което Монтана измъкна гейма с 27:25 след атака в аут на Михаил Стоев от Добруджа и отлична блокада на Златко Кьосев.

И третия гейм тръгна добре за Монтана, които поведоха с 4:1 след два блока на Мартин Палийски и контраатака-пайп на Златко Кьосев. Въпреки от тайм-аута за Миро Живков, последва грешка на Алекс Грозданов от Добруджа и 5:1. Добричлии успяха да намалят изоставането си до 5:6 след грешка при мрежата на домакините и ас на Велизар Чернокожев. Добруджа даже изравни при 7:7 след блокада на Денис Чавдаров. Все пак техническата пауза дойде при 8:7 в полза на Монтана след блок-аут на Минчо Минчев. Последва силен ас на Минчев и 9:7. Гостите от Добрич успяха да изравнят при 10:10, но Монтана веднага си върна преднината при 12:10 след нова атака на Минчев и аут на Чернокожев. Разликата се увеличи до 14:10 след сервиси на Иван Латунов, което накара Миро Живков да вземе второто си прекъсване. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:11 за домакините. Независимо от смените, които предприе Миро Живков, разликата се увеличи до 19:13 след силна атака на Златко Кьосев. Монтана задържа предимството си до 23:18 след нова бомбена атака на Кьосев, след което спокойно спечели гейма с 25:18 след поредна атака на Кьосев и единична блокада на Мартин Палийски.

Четвъртата част стартира също много добре за домакините от Монтана, които поведоха първо с 3:1, а след това с 8:4 след силни изяви на Минчо Минчев и Златко Кьосев. Двата тима продължиха равностойно до 12:8, след което Добруджа успяха да изравнят при 12:12 след блокада на Алекс Грозданов и два поредни аса на разпределителя Георги Манчев. Все пак второто техническо прекъсване дойде при 16:14 за монтанчани след бърза атака през центъра на Иван Латунов. Последваха грешка от сервис на Кьосев и контра блок-аут на Мартин Атанасов и 16:16. Добруджанци успяха дори и да поведат с 19:16 след силна атака и два бомбени аса на Велизар Чернокожев. Играта отново продължи точка за точка до 21:18, след което Монтана намали до 21:20 след поредна успешна атака на Минчев и аут на Чернокожев. Въпреки прекъсването за Миро Живков последва атака на влезлия като резерва Костадин Стойков и 21:21. Гостите моментално си върнаха предимството при 23:21 след атака на Димитър Маринков и аут на завърналия се в игра за Монтана Златко Кьосев. В крайна сметка Добруджа спечели гейма с 25:21 след нова атака на Чернокожев и блокада на Алекс Грозданов, с което вкара мача в тайбрек.

Петият решителен гейм започна по-добре за Добруджа, които поведоха с 5:2 след атака на Велизар Чернокожев, грешка при мрежата на Мартин Палийски от домакините и контра на Мартин Атанасов. Независимо от тайм-аута за Петър Шопов последва контра блок-аут на Чернокожев и 6:2. Размяната на полетата пък дойде при резултат 8:4 след атака в аут на Минчо Минчев. Последва отлична блокада на Атанасов и 9:4. Разликата нарасна до 11:5 след ас на Мартин Атанасов. Волейболистите на Добруджа без особени проблеми спечелиха тайбрека с 15:9 след бърза и мощна атака през центъра на Алекс Грозданов, а с това и мача с 3:2.

МОНТАНА - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 2:3 (22:25, 27:25, 25:18, 21:25, 9:15)
МОНТАНА: Любомир Агонцев, Минчо Минчев, Симеон Александров, Златко Кьосев, Иван Латунов, Теодор Богданов - Добромир Иванов-либеро (Трифон Лапков, Мартин Палийски, Стефан Стоянов, Костадин Стойков)
Старши-треньор: Петър Шопов
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев, Велизар Чернокожев, Димитър Маринков, Михаил Стоев, Алекс Грозданов, Денис Чавдаров - Христо Христов-либеро (Мартин Атанасов, Христо Енков, Жулиен Георгиев, Николай Тодоров)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

ДОБРУДЖА 07 ПОБЕДИ СЛЕД ТАЙБРЕК МОНТАНА КАТО ГОСТ В ПЪРВАТА ФИНАЛНА СРЕЩА | 0 брой коментари | Регистрация