2024-04-20 @ 11:35 EEST
Барса обърна 10 от Атлетико (Мадрид)
СпортБарселона обърна у дома 10 от Атлетико (Мадрид) с 2:1 в първия мач от испанския сблъсък на 1/4-финалите в Шампионската лига. Фернандо Торес (25) изведе гостите напред в резултата, а 10 минути по-късно си изкара втори жълт и съответно червен картон. Така тимът от испанската столица доигра мача в намален състав, а домакините се възползваха максимално от това и след почивката с голове на уругваеца Луис Суарес (63, 75) стигнаха до пълен обрат. След почивката Суарес удари без топка противников футболист, но това не бе видяно от рефера Феликс Брих.

През първата част каталунците на моменти преотстъпваха сериозно инициативата на „дюшекчиите”. Така Атлетико поведе в 25-ата минута, когато Фернандо Торес бе изведен зад отбраната на домакините и с удар от движение прати топката между краката на германския вратар Марк-Андре тер Щеген за 0:1. Десет минути по-късно обаче Торес извърши нарушение срещу Серхио Бускетс и си изкара втори жълт и съответно червен картон, за да останат гостите в намален състав. Малко след това и Бускетс извърши груб фаул, но не получи никакво предупреждение от германския съдия Феликс Брих, а това предизвика поредна бурна реакция от аржентинския наставник на гостите Диего Симеоне.

След почивката домакините бяха напълно преобразени, а численият превес на терена им даваше допълнително самочувствие. Футболистите на Луис Енрике обсадиха наказателното поле на „дюшекчиите” и головите положения пред вратата на Ян Облак се заредиха едно след друго. В 48-ата минута Меси опита задана ножица, но топката минута покрай вратата, а три минути по-късно Неймар с хубав удар нацели напречната греда.

В 62-ата минута Даниел Алвеш центрира отдясно, а Жорди Алба опита удар, който не се получи както трябва и топката достигна до Луис  Суарес, отклонил я в опразнената врата за 1:1.

Натискът на каталунците се засили и в 75-ата минута те постигнаха пълен обрат, като герой за тях отново бе Луис Суарес. Уругваецът се разписа този път с глава след ново чудесно центриране на бразилеца Даниел Алвеш. До края на мача Барса потърси и трето попадение, с което да си направи реванша на „Висенте Калдерон” по-спокоен. Играчите от испанската столица обаче не се пропукаха в отбрана за трети път и съхраниха надеждите си за реванша след седмица на 13 април (сряда) от 21:45 часа българско време най-вече заради гола си на чужд терен.

Барса спечели последните си 7 мача срещу този противник във всички турнири, което е абсолютен рекорд по поредни победи в съперничеството между двата тима. Освен това каталунците са на път да си отмъстят на "дюшекчиите" за отпадането от турнира през сезон 2013/2014 отново на 1/4-финалите.

Наставникът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне бе видимо ядосан след загубата с 1:2 от Барселона в 1/4-финал на Шампионската лига.

Аржентинецът опита да сдържи агресията си към рефера Феликс Брих, който изгони голмайстора на тима му - Фернандо Торес, а не стори същото с автора на двата гола за Барса - Луис Суарес.

"Хайде да не казвам какво мисля за рефера. Той решава, вие преценете дали е бил прав. Не съм ядосан на постъпката на Торес. През миналата година пак изгониха наш играч (Арда Туран срещу Реал) по подобен начин. Имаме шанс за реванша в Мадрид. Играхме на много негостоприемен стадион срещу много силен отбор. У дома и феновете трябва да ни помогнат. Ще стане хубав мач", коментира аржентинецът.

БАРСЕЛОНА - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 2:1
0:1 Фернандо Торес (25), 1:1 Луис Суарес (63), 2:1 Луис Суарес (75)