2024-03-29 @ 12:31 EET
Атлетико (Мадрид) детронира Барселона
СпортАтлетико (Мадрид) победи носителя на трофея Барселона с 2:0 на своя „Висенте Калдерон” в четвъртфиналния реванша помежду им от Шампионската лига. Антоан Гризман (36, 88-дузпа) вкара головете за „дюшекчиите”, които детронираха каталунците и ги изхвърлиха от турнира с общ резултат 3:2. В първия мач Атлетико бе загубил с 1:2 на „Камп Ноу” преди седмица.

"Дюшекчиите" повториха постижението си от сезон 2013/2014, когато отстраниха каталунците на същия етап от надпреварата след минимален домакински успех в реванша. Първият двубой тогава завърши 1:1. Това бе трети пореден 1/4-финал за Атлетико (Мадрид), като за трети път бе срещу испански отбор. Преди два сезона играчите на Диего Симеоне отстраниха Барса, а миналата година отпаднаха от Реал.

Срещата започна с натиск на домакините, а пропуски последователно направиха капитанът Габи, Яник-Ферейра Караско и Антоан Гризман. Постепенно Барселона взе инициативата с продължително владеене на топката, но не създаваше голови положения пред вратата на Ян Облак.

В 28-ата минута след нахлуване на Караско защитникът на Барселона Жерар Пике докосна топката с ръка при опита да овладее топката, но съдията Рицоли не отсъди така желаната от домакините дузпа.

В 36-ата минута Антоан Гризман с глава засече центриране на Саул отдясно и изведе домакините напред в резултата. Каталунците не успяха да се отърсят от шока до края на първата част.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - БАРСЕЛОНА 2:0
(1:2 в първия мач)
1:0 Антоан Гризман (36), 2:0 Антоан Гризман (88-дузпа)