2024-04-24 @ 10:23 EEST
Спорт Националът Цветан Соколов изигра фантастичен двубой за своя Халкбанк (Анкара) при победата над шампиона Аркас спор (Измир) с 3:2 (23:25, 18:25, 25:21, 25:23, 14:12). В мач от 2-ия кръг на втория финален турнир на първите 4 тима в шампионата на Турция, който се игра пред 1000 зритили в зала “Мустафа Деджистънлъ” в Самсун българският волейболист заби 23 точки (1 ас, 2 блока, 65% ефективност в атака) и имаше основен принос за пълния обрат в мача от 0:2 гейма.

С този успех Халкбанк се приближи само на една победа от шампионската титла на Турция. За да я спечелят Цецо Соколов и съотборниците му късно вчера трябваше да победят аутсайдера Фенербахче с какъвто и да е резултат. Възпитаниците на Лоренцо Бернарди могат да триумфират с титлата още преди мача, ако Аркас победи Истанбул ББ в по-ранния мач.
Волейболистите на Аркас поведоха с 2:0 гейма и това принуда Лоренцо Бернарди да направи две важни смени. Дик Коой отстъпи мястото си на Бурутай Събашъ, а Кевин Льо Ру замени Ресул Текели. До края на мача Соколов и съотборниците му доминираха във всички елементи и заслужено стигнаха до успеха.
Михал Кубяк добави още 17 точки, а Самет Гюнеш се отличи с още 11 точки (3 блока, 80% ефективност в атака).
За Аркас Антонен Рузие заби 23 точки (5 аса, 2 блока, 48% ефективност в атака), а Гьокхан Гьоккоз добави още 20 точки.

ФАНТАСТИЧЕН ЦВЕТАН СОКОЛОВ С 23 ТОЧКИ, ХАЛКБАНК С ВЕЛИК ОБРАТ И НА ПОБЕДА ОТ ТИТЛАТА | 0 брой коментари | Регистрация