2024-03-29 @ 11:41 EET
Франция оцеля на старта с уникален гол (ВИДЕО)
СпортФранция оцеля в първия си двубой на домашното Европейско първенство и успя да победи с 2:1 Румъния в мач от група "А". Победата на "петлите" дойде най-вече благодарение на фантастичния Димитри Пайе, който се отчете с прекрасна асистенция към Оливие Жиру и уникален гол в последната минута на редовното време.

Франция започна сковано срещата и още с първата си атака Румъния имаше невероятен шанс да открие резултата.  След центриране от корнер топката се озова в краката на Богдан Станку на метър пред вратата на Франция. Ударът му обаче бе точно в тялото на Лорис и топката бе избита от голлинията!

Франция отвърна с много добър удар с глава на Оливие Жиру и греда, която бе ударен от Гризман, отново след удар с глава.

Първото попадение на Евро 2016 също падна след удар с глава. То дойде в началото на второто полувреме на двубоя, когато най-добрия на терена - Димитри Пайе, направи страхотно центиране към Жиру, а той надскочи вратаря на Румъния и с глава откри резултата.

Радостта на "петлите" обаче бе кратка. Само 6 минути по-късно Евра събори Станчу в наказателното поле и унгарския рефер Виктор Касай посочи бялата точка. Богдан Станку бе безкомпромисен и с техничен и добре насочен удар на остави шансове на Лорис - 1:1.

Невероятният в този двубой Димитри Пайе обаче не бе казал последната си дума. Халфът на Уест Хям навърза отбраната на Румъния и с уникален удар от границата на наказателното поле в далечния горен ъгъл не остави никакви шансове на вратаря на Румъния. Брилянтният халф заби попадението си в 89-ата минута, а миг по-късно бе заменен и не успя да сдържи сълзите си от вълнение.

Румъния не успя да реагира и тимът на Дидие Дешан започна Евро 2016 по най-добрия начин - с победа!

Франция - Румъния 2:1
1:0 Оливие Жиру (58), 1:1 Богдан Станку (65-дузпа), 2:1 Димитри Пайе (89)

Франция: 1.Юго Лорис, 3.Патрис Евра, 4.Адил Рами, 21.Лоран Кошчиелни, 19.Бакари Саня, 5.Н'Голо Канте, 8.Димитри Пайе (90- smqna.jpg 18.Муса Сисоко), 14.Блез Матюиди, 15.Пол Погба (77- smqna.jpg 11.Антони Марсиал), 7.Антоан Гризман (66- smqna.jpg 20.Кингсли Коман), 9.Оливие Жиру jalt.jpg
Селекционер: Дидие Дешан

Румъния: 12.Чиприан Татарушану, 21.Драгош Григоре, 3.Разван Рац jalt.jpg , 6.Влад Кирикеш jalt.jpg , 22.Кристиан Сапунару, 5.Овидиу Хобан, 8.Михай Пинтилии, 10.Никулае Станчу (72- smqna.jpg 7.Алесандру Чипчиу), 20.Адриан Попа jalt.jpg (82- smqna.jpg 11.Габриел Торже), 14.Флорин Андоне (61- smqna.jpg9.Денис Алибец), 19.Богдан Станку
Селекционер: Ангел Йорданеску

Главен съдия: Виктор Касай (Унгария)