2024-04-24 @ 02:35 EEST
Корави руснаци не се дадоха на Англия (ВИДЕО)
СпортРусия успя да излъже Англия, за да запази традицията им да не започват с победа на еврофинали и направи 1:1. Братушките откраднаха равенството с гол в продължението, след като Ерик Дайър бе извел албионци напред 17 минути преди края. Василий Березутски, в добавеното време, донесе ценната точка за "Сборная".

Англичаните започнаха двубоя ударно и веднага натикаха противника в неговото наказателно поле.

Инициативата бе за „Трите лъва“, но „Сборная“ демонстрира страхотна игра в защита и устоя на устрема им.  През първото полувреме руснаците изцяло бяха приели играта в опасна близост до вратата си, но тактиката им издържа и умориха съперника.

Руснаците не промениха коренно стила си на игра през втората част, но използваха всеки възможен момент да притесняват защитата на противниците си.

Великолепна възможност за Англия имаше в 71-ата минута, когато Уейн Рууни и Адам Лалана последователно нацелиха гредите. Вратарят на руснаците – Игор Акинфеев, обаче бе брилянтен, а при удара на Лалана бе свирена засада.

В 73-ата минута обаче руската отбрана бе пробита. Ерик Дайър изпълни страхотен пряк свободен удар и направи безпомощен вратаря на противника.

Руснаците все пак стигнаха до равенство, след като попариха англичаните с гол в продължението на мача. Попадението бе записано на името на Василий Березутски .

73'
Шченников, Георги

73'
Дайър, Ерик

77'
Широков, Роман (Влиза) Головин, Александър (Излиза)

78'
Уилшир, Джак (Влиза) Рууни, Уейн (Излиза)

80'
Глушаков, Денис (Влиза) Нойщадер, Роман (Излиза)

85'
Мамаев, Павел (Влиза) Смолов, Федор (Излиза)

87'
Милнър, Джеймс (Влиза) Стърлинг, Рахийм (Излиза)

90' (+2) Березутски, Васили