2024-04-19 @ 14:51 EEST
ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) ЗАГУБИ ОТ ПОМОРИЕ С 2:1
СпортОтборът на Черноморец (Балчик) загуби с 2:1 като гост на втородивизионния Поморие в поредната си контрола от лятната подготовка.

В 10-ата минута домакините пропуснаха да поведат в резултата. Мирослав Коев бе изведен в добра позиция, но вместо да стреля, той реши да подава и опасността отмина. В 18-ата минута гостите отговориха чрез Стайков, който засече с глава центриране от корнер, но топката мина до гредата. В 25-ата минута бе показан червен картон на Слави Сталев от Черноморец, но той бе заменен и отборът остана с 11 футболисти на терена. Секунди по-късно Кирил Георгиев изпълни блестящо отсъдения фаул, откривайки резултата. В последните минути на полувремето Даниел Стоянов остана сам срещу вратаря на Черноморец, но стреля неточно.
След час игра момчетата на Георги Иванов-Геша стигнаха до равенство. След центриране отляво, Румен Николов засече топката от близко разстояние за 1:1. 10 минути по-късно влезлият като резерва аржентинец Хуан Насиф донесе победата на Поморие още с първото си докосване. Каращият проби в отбора талантлив нападател засече с глава центриране на Мирослав Коев за крайното 2:1.
От Зоналния съвет на БФС информираха, че съвещанието с представители на клубовете от Североизточната "В" група ще се проведе на 5 август 2016 г. от 11:00 часа в зала 17 (ет.2) на Младежки дом "Орбита" в град Варна. Тогава ще бъде изтеглен и жребият за съставяне на програмата за сезон 2016/2017. Срещите от първия кръг на новото първенство ще са на 13-14 август.

ПРОГРАМАТА НА «Б» ГРУПА ПО ДНИ И ЧАСОВЕ

Спортно-техническата комисия към БФС утвърди предложената програма за първия и втория кръг на Втора професионална лига (ВПЛ). Сезонът ще започне в събота, 6 август, от 18 часа, като един от интересните сблъсъци противопоставя Оборище (Панагюрище) и вицешампиона от изминалия сезон Поморие. Вторите отбори на ЦСКА-София и Лудогорец ще играят в неделя, а кръгът ще приключи с двубой между новоприетите членове Левски (Карлово) и Локомотив 1929 (София) в понеделник. Този мач е и единственият телевизионен за кръга.