2024-04-25 @ 21:00 EEST
ДОБРУДЖА СПЕЧЕЛИ ТРИТЕ ТОЧКИ В СИЛИСТРА

Отборът на Добруджа записа четвъртата си победа от началото на сезона. В мач от шестия кръг на Североизточната трета група момчетата на старши треньора Стефан Славов се наложиха като гости над Доростол с 2:0. След този успех добричкият тим продължава да е на първо място в класиреното с актив от 14 точки, с една повече от Черноморец (Балчик), който пък е изиграл един мач по-малко.

Срещата в Силистра започна с териториално надмощие на «жълто-зелените». Играта се водеше предимно в половината на домакините и в 36-ата минута добруджанци поведоха в резултата. След центриране в наказателното поле на Доростол Иван Иванов плонжира и с глава насочи топката в мрежата на силистренци. В последната минута на първото полувреме гостите удвоиха преднината си. След пробив и подаване на Дейвид Филипов топката стигна до Васко Боев, който се разписа за 2:0. Този резултат се запази до последния съдийски сигнал и така отборът на Добруджа прибави още три точки към актива си.

Така момчетата на Стефан Славов записаха първата си победа на чужд терен от началото на сезона. Досега добричкият тим имаше три убедителни победи на стадион «Дружба» - над Суворово с 4:0, над Интер (Добрич) със 7:1 и над Септември (Тервел) с 4:0. Като гости добруджанци записаха две равенства – с Черноморец (Балчик) 2:2 и с Локомотив (Русе) 1:1. НДТ

1. Добруджа   6          4          2          0          20:4      14

2. Черноморец           5          4          1          0          11:4      13

11. Суворово   5          1          2          2          4:8       5

12. Кубрат 2007           6          1          1          4          4:8       4

13. Спартак      5          1          1          3          4:8       4