2024-04-20 @ 04:28 EEST
МАН СИТИ С ОСЕМ ОТ ОСЕМ

Манчестър Сити продължава да мачка своите съперници, след като победи с 4:0 Борнемут на "Етихад". "Гражданите" вече има пет победи от пет мача в Премиър лийг и осем успеха от всичките осем официални мача на отбора под ръководството на Джосеп Гуардиола. Кевин де Бройне, Келеши Иеанашо, Рахим Стърлинг и Илкай Гюндоган се разписаха в последия двубой, което означава, че "гражданите" закръглиха головата си сметка за седмицата на десет гола.

Към края домакините дори останаха с човек по-малко след глупав червен картон на Нолито, но това не промени нищо по отношение на крайния резултат.

"Гражданите" бяха без своя голмайстор Серхио Агуеро, който изтърпя втората среща от трите мача наказание, което получи. Келеши Иеанашо бе на върха на атаката, а Давид Силва пропусна срещата заради контузия, като вместо него започна Илкай Гюндоган. Венсан Компани се завърна на скамейката след дълго отсъствие заради контузия. На пейката изненадващо остана и Джон Стоунс, като Александър Коларов стартира като централен бранител, а Гаел Клиши бе ляв краен защитник. Привлеченият под наем от Арсенал Джак Уилшир започна като титуляр за Борнемут.

Четвърт час след началото домакините вече водеха в резултата. Уилшир фаулира Нолито на границата на наказателното поле. Кевин де Бройне стреля ниско, топката мина под стената и влезе в долния ляв ъгъл на вратата на Боруц, който не видя нищо и не успя да реагира. В 25-ата минута гостите изпълниха свободен удар в половината на Сити, след който "гражданите" организираха смъртоносна контра, при която Нолито изведе Де Бройне, който пусна по десния фланг към Стърлинг. Английският национал сложи топката на крака на Иеанашо, който вкара отблизо за 2:0.

Три минути след почивката преднината на Сити стана класическа. Попадението бе повторение на втория гол, но с разменени роли. Отново Де Бройне започна всичко с хубаво подаване към Иеанашо, който проби отляво и асистира на Стърлинг. Последният засече топката на далечната греда - 3:0. В 64-ата минута Стърлинг направи страхотен рейд, преминавайки покрай няколко играчи на Борнемут, но в края му липсваше късмет, тъй като ударът му срещна гредата. Две минути след това четвъртият гол бе факт. Отново Де Бойне демонстрира страхотния си поглед върху играта и изведе Гюндоган, който не остави шанс на Боруц, вкарвайки дебютния си гол в Премиър лийг.

Четири минути преди края Нолито получи директен червен картон, след като се сбута около тъчлинията с Адам Смит и опита да удари с глава своя съперник. Това означава, че испанецът също ще получи наказание от три мача, каквото в момента изтърпява и Агуеро.