2024-03-29 @ 13:58 EET
ОУ "Н. ИКОНОМОВ" ОТ РАЗГРАД - ПОБЕДИТЕЛ В "МЛАД ОГНЕБОРЕЦ"
НовиниСъс 1051.98 точки в комплексното класиране отрядът на разградското ОУ „Никола Икономов“ стана победите и спечели купата на XVII-е републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец – Албена 2017 г.". Отборът на свиленградското училище „Д-р Петър Берон“ постигнаха общ резултат от 1046.55 точки и заслужено взеха сребърните медали. Трето място с общ резултат от 1046.14 точки зае отрядът на ОУ „Панайот Волов“ от Шумен.

През двата състезателни дни учениците показаха завиден спортен дух и много добри технически умения. Надпреварата бе между достойни противници, които демонстрираха сили, знание и възможности за справяне с препятствията. в Дисциплината “Бойно разгръщане на състезателна пътека” първо място извоюваха младежите от разградското училище ОУ „Никола Икономов“. На по-малко от три точки от първенеца остана отборът на ОУ „Н. Й. Вапцаров“, област Търговище. Призовото трето място в тази дисциплина зае отрядът на бургаското ОУ „Христо Ботев“.
До победата в дисциплината “400 м щафетно бягане с препятствия” достигнаха младежите от разградското ОУ „Никола Икономов“. Те постигнаха резултат от 101.84 точки. Второто място бе за отряда на учениците от СУ „Д-р Петър Берон“ от Свиленград. Трети останаха младите огнеборци от пловдивското ССУ „Васил Левски“. НДТ

ОУ "Н. ИКОНОМОВ" ОТ РАЗГРАД - ПОБЕДИТЕЛ В "МЛАД ОГНЕБОРЕЦ" | 0 брой коментари | Регистрация