2024-03-29 @ 16:23 EET
България летя 20 минути, после яде голям бой от Франция
Спорт България летя 20 минути на "Стад дьо Франс", но след тях отнесе голям бой от Франция и загуби световната квалификация с 4:1. Дебютът на Петър Хубчев бе горчив, а новите патриотични екипи няма да се запомнят с нищо хубаво, освен с вида си. Мишо Александов даде аванс на нашите от дузпа, но всичко хубаво за тима ни свърши с тази 6-а минута. От там нататък имаше един отбор на терена и това беше този на Дидие Дешан. Гамейро се разписа на два пъти, а по едно попадение добавиха Пайе и Гризман.

Хубчев направи няколко промени в титулярния състав, а дебют за първия ни тим направиха футболистите на Левски Димитър Пиргов и Георги Костадинов.

Франция натисна в началото, но още при първата си атака българите стигнаха до гол. Георги Миланов нахлу в наказателното поле и разпиля от финтове Бакари Саня, който накрая го фаулира. Реферът Лука Банти не се поколеба и веднага посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Михаил Александров, а перфектното му изпълнение не остави шансове на Лорис - 1:0 за България! Попадението обаче ядоса футболистите на Дидие Дешан, които се втурнаха още по-устремено в атаки. И головете не закъсняха. Само в рамките на три минути домакините обърнаха резултата в своя полза. В 23-ата Саня центрира добре към наказателното ни поле,а там Кевин Гамейро изпревари с летящ плонж Александров и вкара топката във вратата на Владо Стоянов за 1:1.

В 26-ата Франция вече водеше в резултата. Димитри Пайе опита да центрира при атака по лявото крило, но топката без да бъде докосната от нито един футболист влетя в мрежата на Стоянов за 2:1 в полза на "петлите".
Франция продължи да прави каквото си иска на терена и следващото попадение бе въпрос на време. То дойде след груба грешка на дебютанта Пиргов, който подаде топката на Гризман пред нашето наказателно поле. Нападателят на "петлите" не се забави и веднага стреля много точно по земя покрай плонжа на Владо Стоянов - 3:1 за Франция.

Второто полувреме продължи както първото - с атаки към нашата врата. Погба отправи бомбен удар, който за късмет на Стоянов не влеят в мрежата. Още в следващата атака обаче падна нов гол. Образцова атака с по едно докосване почна от Курзава, премина през Гризман, който намери чудесно Гамейро в наказателното ни поле, а ударът на нападателя прати топката в мрежата - 4:1.

До края на срещата французите се забавляваха на терена, а Матюиди удари лявата греда на вратата на Владислав Стоянов. Домакините можеха да вкарат още попадения, а селекционерът Дидие Дешан извади голмайсторите си, за да ги запази за предстоящата световна квалификация с Холандия. Пред България пък предстои ново тежко гостуване - на Швеция в понеделник.

В класирането Холандия, Франция и Швеция са с по 4 точки, докато България остана с 3 на четвъртото място. Беларус е с 1, а Люксембург няма спечелена точка.

Kévin Gameiro Goal HD France 4 1 Bulgaria 07... by sharmanher

Франция - България 4:1
0:1 Михаил Александров (6-дузпа), 1:1 Кевин Гамейро (23), 2:1 Димитри Пайе (26), 3:1 Антоан Гризман (38), 4:1 Кевин Гамейро (59)

Срещата по минути:
5- Дузпа! Георги Миланов разсипа от финтове Бакари Саня, който накрая фаулира българския футболист и съдията посочи бялата точка!
6- ГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! Михаил Александров е безкомпромисен и трикольорите излизат напред в резултата!
9- Пиргов успя да блокира опасен удар на Гамейро, който овладя топката в наказателното поле на Владо Стоянов
23- ГОЛ ЗА ФРАНЦИЯ! Бакари Саня проби по крилото и центрира, а в наказателното поле Кевин Гамейро с летящ плонж засече топката с глава и изравни!
26- ГОЛ ЗА ФРАНЦИЯ! Димитри Пайе опита да центрира топката от лявото крило, но без никой да успее да я засече, тя влетя в мрежата ни за 2:1 в полза на "петлите"!
38-
ГОЛ ЗА ФРАНЦИЯ! Димитър Пиргов направи груба грешка и подаде топката на Антоан Гризман, който с много добре пласиран удар по земя не остави шансове на Владо Стоянов - 3:1!
41- Марселиньо преодоля двама французи, след което Сидибе му изби топката. Тя попадна в Ивелин Попов, но той стреля над вратата
45+2- Край на първото полувреме
_____________________________________________________________
46- Начало на втората част
49- Пайе центрира опасно, а Косчелни игра с глава, но не успя да намери очертанията на вратата ни
57- Страховит удар от движение на Пол Погба, а Владо Стоянов с облекчение и без никаква реакция проследи как топката мина покрай вратата му
59- ГОЛ ЗА ФРАНЦИЯ! Образцова атака на домакините. Куразава пусна между двама към Гризман в наказателното ни поле, а той с едно докосване към Гамейро. Нападателят пък изпревари отново наш защитник и вкара за 4:1!
70- Мощен удар на Сисоко от дистанция, но Стоянов успява да улови
77- Греда! Матюиди уцели левия страничен стълб зад Владо Стоянов след добро извеждащо подаване от Пайе. Последва нов удар, който се отби в главата на български защитник и излезе в корнер
90- 3 минути продължение
90+3- svirkata.jpgКрай на мача! Франция - България 4:1

Резултат с изображение за france football federation logoФРАНЦИЯ: 1.Уго Лорис, 19.Бакари Саня (27smqna.jpg2.Джибрил Сибиде), 4.Рафаел Варан, 21.Лоран Косчелни, 3.Левин Курзава, 14. Блез Матюиди, 6.Пол Погба, 18.Муса Сисоко, 7.Антоан Гризман (83smqna.jpg12.Набил Фекир), 8.Димитри Пайе, 9.Кевин Гамейро (72smqna.jpg10.Андре-Пиер Жиняк)
Резерви: 16.Стив Манданда, 23.Алфонс Ареола, 2.Джибрил Сибиде, 5.Аймерик Лапорте, 10.Андре-Пиер Жиняк, 11.Антони Марсиал, 12.Набил Фекир, 13.Преснел Кимпембе, 15.Йоан Кабай, 17.Лукас Дин, 20.Кингсли Коман, 22.Н'Голо Канте
Треньор: Дидие Дешан

Резултат с изображение за bfsБЪЛГАРИЯ: 12.Владислав Стоянов, 2.Страхил Попов, 14. Димитър Пиргов, 13.Александър Александров, 20. Живко Миланов, 7.Михаил Александров (76smqna.jpg22.Тодор Неделев), 9. Георги Костадинов, 10.Ивелин Попов (68smqna.jpg19.Александър Тонев), 11.Марселиньо (62smqna.jpg8.Димитър Рангелов), 17.Георги Миланов, 21.Светослав Дяков
Резерви: 12.Благой Макенджиев, 1.Божидар Митрев, 4.Васил Божиков, 5.Божидар Чорбаджийски, 6.Симеон Славчев, 8.Димитър Рангелов, 13.Антон Недялков, 15.Мартин Райнов, 16.Андрей Гълъбинов, 18.Ивайло Чочев, 19.Александър Тонев, 22.Тодор Неделев
Треньор: Петър Хубчев Съдия: Лука Банти (Италия)
Стадион: "Стад дьо Франс"

България летя 20 минути, после яде голям бой от Франция | 0 брой коментари | Регистрация