2024-03-29 @ 18:41 EET
Спорт170 състезатели от 15 клуба в страната взеха участие в турнира по карате "Балкан Гран При 2017". Проявата, организирана от СКК „Атнес“ (Троян) и местния карате клуб „Столетов“ с подкрепата на Община Габрово, се проведе на три татамита в спортна зала "Орловец". Поради влошаването на метеорологичната обстановка състезателите от съседните балкански държви не успяха да пристигнат. Карате Клуб „Никон“ завоюва  8 златни, 3 сребърни и 8 бронзови отличия. С тези постижения каратеките на Никон, заеха първо място в комплексното класиране, следвани от Алеко (Свищов) и Ронин (София).

Възпитаниците на СК “Вълк“ – „Никон“ Добрич успяха да спечелят два бронзови медала.  На почетната стълбичка се качиха Ивайло Георгиев в категория 8-год. момчета Кумите Опън и Кристиян Стоянов в категория 9-год. момчета Кумите Опън. В надпреварата взеха участие още Искрен Илиев, Здравко Николов, Симеон Иванов и Георги Александров, които също се представиха добре. „Никога не е било фикс идея да печелим медали на всяка цена. За мен най-важното е красивата и сърцата игра. Децата направиха страхотни битки и се вижда развитието им,  като каратеки. С упоритият им труд, те показват уважение, боен дух, психически баланс и техника, заяви сенсей Стоян Димов. На състезателите на „Никон“Добрич  им предстои изключително засилена подготовка с цел добри резултати на състезанията, които им предстоят – Международен турнир в Сърбия през февруари, домакинство в град София на престижния международен турнир „Никон Опън“ през март, „Национална купа“ през април и други.
Александър СТОЯНОВ

КАРАТЕКИТЕ НА НИКОН-ДОБРИЧ СПЕЧЕЛИХА ДВЕ ОТЛИЧИЯ НА СИЛЕН ТУРНИР В ГАБРОВО /СНИМКИ/ | 0 брой коментари | Регистрация