2024-04-24 @ 21:58 EEST
ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) И ПОМОРИЕ ЗАВЪРШИХА 2:2 В КОНТРОЛА
СпортЧерноморец (Балчик) и Поморие не успяха да се победят в контролна среща. Двата тима си поделиха по едно полувреме, завършвайки при зрелищното 2:2. Двубоят се проведе на градския стадион в Поморие.

Първото полувреме премина под диктовката на гостите, информира kotasport.com. Момчетата на Георги Иванов-Геша успяха да поведат още в 4-ата минута, когато точен бе Георги Димитров. В 38-ата Черноморец удвои аванса си след точен удар на Виктор Митев. 120 секунди по-късно Поморие можеше да намали. Колев бе фаулиран в наказателното поле, за което главният съдия отсъди дузпа. Изстрелът от бялата точка на Христо Лемперов обаче бе спасен.
През втората част отборът на Поморие сериозно притисна своя съперник. След няколко пропуска, в 58-ата минута Илия Шерденов проби отдясно и центрира. Топката се отклони от защитник на гостите и спря в мрежата им за 1:2. Малко по-късно се стигна до неприятен инцидент. Слави Сталев падна на терена, при което извади рамо. Той бе изнесен на носилка, а след това и отведен с линейка. В 78-ата минута „сините“ стигнаха до равенство. Слави Шопов бе съборен в наказателното поле и Валентин Железов за втори път посочи бялата точка. Този път зад топката застана Милен Танев, който бе безгрешен – 2:2.
Следващата седмица балчиклии започват участието си в третото издание на футболния турнир "Балчик къп". На зеления терен в Белия град и на игрищата в Албена ще мерят сили 8 отбора - Етър (Велико Търново), Витоша (Бистрица), дублиращият тим на Лудогорец (Разград), молдовският Петрокуб, Добруджа (Добрич), Ботев (Нови пазар),  ганайският Адейсо Юнайтед и Черноморец (Балчик). Тимът на домакините е в група «Б» заедно с третодивизонния Ботев (Нови пазар) и участниците във Втора професионална лига Витоша (Бистрица) и Лудогорец II (Разград).

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) И ПОМОРИЕ ЗАВЪРШИХА 2:2 В КОНТРОЛА | 0 брой коментари | Регистрация