2024-04-25 @ 16:44 EEST
ЕТЪР С КЛАСИКА НАД МОЛДОВЦИ В БАЛЧИК
СпортОтборът на Етър (Велико Търново) разби с 3:0 елитния молдовски Петрокуб в първия си мач от международния турнир „Балчик къп”. „Виолетовите” имаха превес над молдовците през целия мач и спечелиха с голове на Джихат Кямил, Иван Петков и Цветомир Тодоров.

В началото на двубоя Иван Петков с глава би над гредата след центриране отляво на Неделчев, а удар на Чавдар Ивайлов мина край вратата. За съперника също един удар мина край вратата на Акалски. Гостите  са на 6-о място в елитната дивизия на Молдова. В 25-ата минута пропуск направи защитникът Иван Скерлев, който след корнер можеше да открие резултата на празна врата. Удар на Иван Стоянов от воле профуча в аут. Първият гол падна в 38-ата минута, когато Джихат Кямил с чудесен изстрел от 30 метра фронтално срещу вратата се разписа за 1:0.
Втората част етърци започнаха много агресивно и набързо създадоха куп положения пред вратата на съперника. Първо, Тодоров отляво намери Кямил, който би, вратарят изби, но не се намери кой да довкара топката. После пък, след центриране на Иван Стоянов отдясно, Петков с крак не успя да вкара топката на празна врата. Иван Петков стана автор на втория гол в 55-ата минута, след като засече с глава центриране отдясно – 2:0. В 82-ата минута Тодор Колев завърши хубава атака с опасен удар, вратарят изби, но при добавката Цветомир Тодоров оформи класическото 3:0.
В другия двубой от първия ден на турнира „Балчик къп” Лудогорец-2 победи Витоша (Бистрица) с 8:7 след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши 1:1.