2024-03-29 @ 19:24 EET
БОЛТ НАЙ-БЪРЗ НА 150 МЕТРА В МЕЛБЪРН
СпортОсемкратният олимпийски шампион Юсейн Болт демонстрира отлична форма по време на дебютното издание на турнира Нитро по лека атлетика, който се проведе в Мелбърн. Световният рекордьор на 100 и 200 метра спечели бягането в неофициалната дисциплина 150 метра с време 15,28 секунди. Това бе единственият индивидуален старт за сприньора от Ямайка по време на тридневния турнир и негов първи от началото на годината.

Болт помогна и на Отбора на звездите да спечели смесената щафета на 4 по 100 метра. Той бяга на втори пост и пое щафетата от своя сънародник и бивш световен рекордьор Асафа Пауъл, като двамата помогнаха на международния отбор да изпревари домакините от Австралия в комплексното класиране. "Доволен съм. Казах, че ще спечелим, и го направихме", каза Болт, който изпълняваше ролята на капитан и треньор на Отбора на звездите.