2024-04-18 @ 20:26 EEST
Байерн разнебити слаб Арсенал (ВИДЕО)
Спорт Байерн разгроми Арсенал с 5:1 в първи осминафинал от Шампионската лига и си осигури комфортен аванс преди реванша в Лондон.

Баварците започнаха с намерение да решат рано-рано изхода от двубоя. В 11-ата минута Байерн поведе с гол-шедьовър на Ариен Робен. Холандското крило получи топката отдясно близо до наказателното поле, дриблира 10-15 метра из защитата на гостите и с елегантно изпълнение матира безпомощния Оспина – 1:0!

Топчиите не се предадоха и в 29-ата минута спечелиха дузпа. Ситуацията беше изключително любопитна. След центриране от корнер в пеналта на домакините Роберт Левандовски си спря лошо топката, опита да я изчисти, но вместо това изрита Гранит Джака, който падна подкосен на тревата. Главният съдия Милорад Мажич (Сърбия) веднага посочи „бялата точка“. С изпълнението на дузпата се нагърби Алексис Санчес. Мануел Нойер спаси блестящо дузпата, но в последвалото меле чилиецът все пак довкара топката в мрежата и изравни – 1:1.

В 53-ата минута класическа атака на Байерн завърши с гол. Филип Лам проби отдясно и центрира в наказателното поле. Левандовски се извиси над всички и засече с глава в мрежата за 2:1.

Наказателната акция продължи. Само 3 минути по-късно Тиаго Алкантара покачи резултата на 3:1. Левандовски направи гениална асистенция с пета и изведе халфа сам срещу Оспина. Тиаго го преодоля без проблеми. Отново Алкантара реши всичко в 63-ата минута, разписвайки се за 4:1, след като пое отбита топка и от границата на наказателното поле вкара. Вездесъщият халф асистира и на резервата Томас Мюлер за крайното 5:1, фиксирано в 88-ата минута.

Резултат с изображение за bayern munchen logo БАЙЕРН - АРСЕНАЛ 5:1Резултат с изображение за arsenal logo

1:0 Ариен Робен (11), 1:1 Алексис Санчес (30), 2:1 Роберт Левандовски (53), 3:1 Тиаго Алкантара (56), 4:1 Тиаго Алкантара (63), 5:1 Томас Мюлер (88)

Днес от 21:45 часа, bTV Action
Мюнхен, стадион: "Алианц Арена"
Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)

БАЙЕРН: Нойер, Лам, Хави Мартинес, Хумелс, Алаба, Тиаго, Шаби Алонсо, Видал, Робен, Левандовски, Дългас Коста
Контузени: Жером Боатенг и Франк Рибери
Наказани: няма
Старши треньор: Карло Анчелоти (Италия)

АРСЕНАЛ: Оспина, Белерин, Мустафи, Кошчелни, Гибс, Коклен, Джака, Окслейд-Чембърлейн, Йозил, Алексис Санчес, Жиру
Контузени: Аарън Рамзи и Санти Касорла
Старши треньор: Арсен Венгер (Франция)

Баланс от досегашните мачове6 победи за Байерн, 2 равенства и 3 успеха за Арсенал, г.р. 22:12 за баварците.  http://www.blitz.bg