2024-03-29 @ 10:57 EET
ЛУДОГОРЕЦ УВЕЛИЧАВА ПРЕДНИНАТА СИ
СпортЛудогорец победи Славия в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Българският шампион се наложи над "белите" като гост с 2:0 и по този начин вече има преднина от десет точки пред преследвача Левски. Головете за "орлите" вкараха Клаудиу Кешеру (67) и Жуниор Кишада (76). Двубоят трябваше да се играе в неделя, но бе прекъснат в 12-ата минута заради обилен снеговалеж. Доиграването на следващия ден стартира от 12-ата минута.

В състава на българския шампион имаше куп промени след слабия мач, който тимът изигра в Лига Европа. Извън титулярите, в сравнение с двубоя срещу Копенхаген, останаха Джонатан Кафу, Марселиньо, Хосе Паломино, Анисе Абел, Йордан Минев и Вирджил Мисиджан.
Първото полувреме бе доста скучно. Българският шампион изнесе изключително слаба продукция. Като цяло възпитаниците на Георги Дерменджиев не успяха да сътворят нищо смислено и само се лутаха по терена. Направи впечатление, че футболистите на Лудогорец бавно се движат и много рядко влизат в наказателното поле. Плюс това допускаха елементарни грешки в подаването на топката. През втората част "зелените" подобриха играта си и съвсем логично стигнаха до победата.
В 25-ата минута бе първата опасност. Жуниор Кишада влезе в наказателното поле и шутира, но Георги Петков бе заел добра позиция и изби в корнер. В следващите минути "белите" имаха възможност да отбележат гол, но на няколко пъти не успяха да се възползват от неразбирателство в редиците на гостите. В 33-ата минута Жоао Пауло бе изведен на добра позиция, но Петков излезе в точния момент и неутрализира опасността.
През втората част Лудогорец вдигна оборотите и отборът изглеждаше по различен начин. В 63-ата минута Емил Мартинов имаше възможност да отбележи, но ударът му бе спасен от Владислав Стоянов. Малко по-късно падна първото попадение. Резултата откри Клаудиу Кешерю, който се разписа в 67-ата минута с глава след центриране отляво на Вандерсон. В 75-ата минута Калоян Кръстев стреля над напречната греда. В 76-ата минута Жуниор Кишада вкара втори гол след великолепен фалцов удар от дъгата на наказателното поле, който се заби в горния ляв ъгъл на вратата на Георги Петков. В минутите до края срещата се доиграваше и с изключение на силен удар на Кешеру, който бе спасен майсторски от стража Петков, нищо интересно не се случи.