изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls  
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област
NDT Newspaper, Dobrich, Bulgaria
    
 Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2024-04-24 @ 13:56 EEST
Уестингхаус, която щеше да строи в АЕЦ "Козлодуй", фалира    
По света

Американската компания за ядрени реактори „Уестингхаус”, която щеше да строи 7-ми блок на АЕЦ "Козлодуй", обяви фалит. Тя е поискала съдебна защита от кредитори, предаде Ройтерс.



Новината идва от японското правителство, тъй като дружеството е собственост на концерна „Тошиба”. 

Фалитът на „Уестингхаус” беше потвърден от говорителя на правителството в Токио Йошихиде Суга, а в.”Никей” съобщи, че бордът на директорите на „Тошиба” е одобрил процедурата по несъстоятелност по-рано днес, информира бТВ. 

Мярката ще позволи на компанията да предоговори или откаже част от проектите си, които страдат от хронични закъснения и превишения на бюджетите си. „Ройтерс” отбелязва, че това вероятно ще доведе до нови съдебни дела в САЩ, Индия, Великобритания и Китай, където „Уестингаус” строи АЕЦ. 

Случващото се вече се превърна в политически въпрос на най-високо ниво между Вашингтон и Токио. Според източници на агенцията в Белия дом виждат краха на „Уестингхаус” като заплаха за националната сигурност. Освен това голяма част от 12-те хиляди висококвалифицирани служители на дружеството са американци.

Енергийният министър от кабинета „Орешарски” Драгомир Стойнев лансира идеята за Седми блок на АЕЦ „Козлодуй” да е именно от „Уестингхаус”, идеята обаче пропадна. Компанията беше ангажирана и в други проекти, свързани с останалите реактори на Първа атомна.   https://offnews.bg

 


Сходни връзки

Уестингхаус, която щеше да строи в АЕЦ "Козлодуй", фалира | 0 брой коментари | Регистрация
Екипът не носи отговорност за коментарите, публикувани от посетителите.

Stats
 Copyright ©2000 - 2003 © 2024 НДТ, Добрич, България
 Всички права запазени.
Powered By Geeklog 
Страницата е генерирана за 0.06 секунди