2024-03-29 @ 15:39 EET
ДЕЦАТА НА СК „ХАРМОНИЯ” С МЕДАЛ И ЦЕНЕН ОПИТ ОТ „ТЪРНОВСКО ЦАРСТВО”
КултураБожидар Евстатиев от Шабла спечели бронзов медал от силния детски турнир „Търновско царство”. Състезанието се проведе от 31 март до 2 април в комплекс „Момина крепост”, близо до Велико Търново. Участваха около 100 деца от цяла България.

Божидар завърши с 4.5 точки от 9 възможни (4 победи, 4 загуби и 1 реми), но този резултат се оказа достатъчен за третото място. Той се състезава в смесената група до 12 и 14 години. По ирония на съдбата, в последния кръг, Божидар игра с друг наш представител – Христо Анастасов и спечели с голяма доза късмет. Медалът можеше да отиде и при Ицко, ако беше победил. На тяхното ниво обаче, постоянните обрати са част от играта.
В турнира, СКШ „Хармония” участва с 4 състезатели: Димитрин Овчаров, който се състезава в групата до 8-10 години, Пресиян Соленков, Божидар Евстатиев и Христо Анастасов – при 12 и 14-годишните. За съжаление, Дарий Цоков се разболя и не успя да пътува с нас. В трите дни, децата изиграха два турнира по ускорен шах и блиц. Представянето им е според възможностите. Божидар и Ицко успяха да надскочат себе си и резултатът е на лице – медал от престижен и силен детски фестивал. За нови успехи обаче, е нужна много повече работа, най-вече самостоятелна.
„Търновско царство” се организира от състезателите на „Хармония” проф. Тодор Галунов, Цвета Галунова и новосъздадения шахматен клуб „Асеневци”. Турнирът бе закрит от кмета на Старата столица Даниел Панов, който награди победителите.   НДТ

ДЕЦАТА НА СК „ХАРМОНИЯ” С МЕДАЛ И ЦЕНЕН ОПИТ ОТ „ТЪРНОВСКО ЦАРСТВО” | 0 брой коментари | Регистрация