2024-04-20 @ 10:00 EEST
БЪЛГАРСКИТЕ СУМИСТИ С 13 МЕДАЛА НА ЕВРОПЕЙСКОТО В ТБИЛИСИ
СпортБългария спечели 13 медала на Европейското първенство по сумо, което се проведе в грузинската столица Тбилиси през уикенда и затвърди позициите си като една от водещите страни на Стария континент. Надпреварата, в която взеха участие 26 български състезатели, беше в няколко възрастови групи - младежи и девойки до 21 години, до 23 години, мъже и жени.

При 21-годишните Изабел Христова, която преди броени дни спечели и европейски бронз за девойки по самбо, стана безспорна шампионка в категория до 65 кг. Силвия Спасова спечели сребро в кат. до 70 кг, а Антонио Грозев се нареди трети в кат. до 85 кг.
При младежите и девойките до 23 г. Иван Пановски спечели титлата в кат. до 70 кг. Изабел Христова се окичи със сребро, а бронзови медали заслужиха Галина Иванова и Йордан Кръстев.
Достойно представяне записаха и жените ни, които извоюваха четири бронзови медала - Изабел Христова (65 кг), Галина Иванова (55), Габриела Гигова (70) и четирикратната световна шампионка по самбо Мария Оряшкова (80).
При мъжете в кат. до 85 кг малко не достигна на Добри Дерменджиев да победи абсолютния фаворит от последните няколко години и световен шампион Батир Алтиев (Русия). Иван Благоев също остана втори при 100-килограмовите. Дългогодишният състезател Николай Николов отстъпи на полуфинала, но след това успя да се пребори за бронза в кат. до 92 кг.

БЪЛГАРСКИТЕ СУМИСТИ С 13 МЕДАЛА НА ЕВРОПЕЙСКОТО В ТБИЛИСИ | 0 брой коментари | Регистрация