2024-04-20 @ 16:24 EEST
Даниел Асенов спечeли европейската титла в Харков
СпортХарков  Даниел Асенов триумфира с европейската титла по бокс за мъже в категория до 52 кг от шампионата в Харков, Украйна. Във финалната среща Тайсъна, както всички го наричат, победи по точки англичанина Дийн Фаръл с 3:2 съдийски гласа – 29:28, 28:29, 30:27, 27:30, 29:28.

За 20-годишния Асенов това е 4-о европейско злато от общо 5 изиграни финала на шампионати на Стария континент. През 2013 г. той за пръв път стана шампион при юношите на първенството в Анапа (Русия). Година по-късно загуби финала в Загреб при младежите от Мохамед Али (Вбр), когото разби в спора за титлата при мъжете в Сомоков през 2015 г.
Това е втора евротитла за Тайсъна от Кукорево за годината, тъй като през март той стана шампион за мъже до 22 г. в Браила (Румъния). В края на февруари пък Асенов спечели международния турнир за купа „Странджа“ в София.

Даниел Асенов спечeли европейската титла в Харков | 0 брой коментари | Регистрация