2024-04-24 @ 05:52 EEST
ТРИ НАЦИОНАЛНИ РЕКОРДА ПОДОБРИХА МАЛКИ ПЛУВЦИ ОТ ДОБРИЧ
СпортТри национални рекорда подобриха "златните рибки" на спортна база "Изида", картотекирани към СКПС "Добруджа". Това стана на държавното първенство по плуване "Златна рибка" във Варна за родените през 2007 и 2008 година, в което участваха седем състезатели на Веселин Нейков. Дебют направи Калоян Сърбов, роден през 2008 година.

Преслава Йорданова подобри националния рекорд на България на 50 м бруст от 2013 година. Тя се окичи с общо 3 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медала. Радо Нейков завоюва 2 златни, 1 сребърен и 3 бронзови медала. Мая Веселинова спечели 3 златни медала, Елеонора Ламбова -2 златни, Витомир Новачев - 2 златни и 4 място на 50 м гръ. Лъчезара Апостолова стана 7-а на 50 м бътерфлай. Трите състезателки на Веселин Нейков заедно с Левена Аврамова с треньор Иван Иванов успяха да подобрят два национални рекорда при щафетите - 4×50 свободен стил и 4×50 смесена. Радо и Витомир, заедно с Радослав Тодоров /треньор Св. Колев/ и Павел Михайлов /треньор Ив. Иванов/ успяха да грабнат златото и при двете щафетни дисциплини. С изключителния принос на състезателите на Веселин Нейков, СКПС "Добруджа" успя да се нареди на първо място в комплексното класиране както при момчетата, така и при момичетата. НДТ

ТРИ НАЦИОНАЛНИ РЕКОРДА ПОДОБРИХА МАЛКИ ПЛУВЦИ ОТ ДОБРИЧ | 1 брой коментари | Регистрация
Автор: Anonymous да 2017-06-27 @ 20:56 EEST