2024-03-29 @ 13:27 EET
БРИТАНЕЦЪТ ТОМ ДЕЙЛИ СПЕЧЕЛИ ОТ 10-МЕТРОВАТА КУЛА
СпортБританецът Том Дейли стана световен шампион в скоковете от 10-метровата платформа на Световното първенство по плувни спортове в Будапеща.
Дейли завоюва първо злато на световно първенство от 2009 година насам след оспорвана битка с олимпийския шампион Айсен Чен от Китай.

Китаецът направи перфектен последен скок и постави под напрежение британеца, но той удържа и успя да спечели първото място със сбор от 590,95 точки. Чен остана втори с 585,25 точки.
Бронзовото отличие е за друг представител на Китай - Цзян Ян с 565,15 точки.
В смесените синхронни скокове от триметров трамплин триумфираха китайците Хан Ван и Ли Чжън с 323,70 точки. Втори остана Том Дейли в тандем с Грейс Рейд - 308,04, а трети са канадците Дженифър Абел и Франсоа Дюлак с 297,72 точки.
В надпреварата в скоковете във вода Китай отново доминира тотално, като спечели общо 15 медала.

БРИТАНЕЦЪТ ТОМ ДЕЙЛИ СПЕЧЕЛИ ОТ 10-МЕТРОВАТА КУЛА | 0 брой коментари | Регистрация