2024-04-18 @ 09:17 EEST
Най-после медал в Казан! Сребро за ансамбъла
Спорт Българската художествена гимнастика най-сетне взе медал от Световната челъндж купа в Казан. Националният ансамбъл взе сребро на две въжета и три топки. Това стана в последния финал на уредите от програмата на турнира в руския град.

За изпълнението си по музика от „Шерлок Холмс“ българките изпълниха много силно съчетанието си бяха оценени с 18,250, информира beautyinsport.com. Така те се нареждат единствено след домакините от Русия, които получиха 18,750. Трети са белорускините със 17,550.

Този сребърен медал е и единствен за отбора ни от тази световна купа. По-рано днес момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска останаха на 0,05 точки от медал при изпълнението на пет обръча. Невяна Владинова и Катрин Тасева не спечелиха отличия при индивидуалните изпълнения. https://www.blitz.bg