2024-04-24 @ 10:42 EEST
ДОБРУДЖА ПРОДЪЛЖАВА ЗА КУПАТА НА АМАТЬОРСКАТА ЛИГА
СпортОтборът на Добруджа победи като гост с 4:0 Спортист (Генерал Тошево) и се класира за полуфиналите на областния етап в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. „Жълто-зелените“ откриха головата си сметка в 35-ата минута чрез Мердин Мехмедов, който се разписа след хубав пас на Станимир Андонов.

При 1:0 за Добруджа завърши първото полувреме. Три минути след почивката момчетата на Диян Божилов удвоиха преднината си с попадение на Кристиян Пешков, а в 51-ата вече водеха с 3:0 след удар от воле на Емил Илиев. Крайния резултат оформи Васко Боев в 70-ата минута.
Така тимът на Добруджа се класира за полуфиналите, където го очаква Калиакра (Каварна). От Областния съвет на БФС информираха, че този мач ще се играе край морето. В другата полуфинална среща, която ще се проведе в Добрич, съперници са отборите на Лозенец (община Крушари) и Септември (Тервел). Мачовете от този кръг ще са на 4 октомври от 16.00 часа. Областният първенец в турнира за Купата ще бъде определен на 11 октомври.
Интересното е, че отборите на Добруджа и Калиакра ще се изправят един срещу друг в официален двубой още утре. Те ще премерят сили на стадион „Дружба” в Добрич от 16.00 часа в среща от осмия кръг на първенството в Североизточната трета лига. По същото време в Тервел е мачът между местния Септември и Ботев (Нови пазар).

* СЕВЕРОИЗТОЧНА ТРЕТА ЛИГА
ПРОГРАМА ЗА VIII КРЪГ
30 септември 2017 г., събота, 16:00 ч.
Добруджа 1919 (Добрич) - Калиакра (Каварна)
Септември 98 (Тервел) - Ботев (Нови пазар)
1 октомври 2017 г., неделя, 16:00 ч.
Спартак 1918 (Варна) - Суворово 1 (Суворово)
Локомотив (Русе) - Хитрино (Хитрино)
Кубрат 2016 (Кубрат) - Светкавица (Търговище)

11. Бенковски    7    0    0    7    4:21    0

ДОБРУДЖА ПРОДЪЛЖАВА ЗА КУПАТА НА АМАТЬОРСКАТА ЛИГА | 0 брой коментари | Регистрация