2024-04-25 @ 14:29 EEST
СУВОРОВО РАЗБИ СПАРТАК (ВАРНА) СЪС 7:1 И ОТНОВО ДЕЛИ ВЪРХА С ДОБРУДЖА
СпортОтборът на Суворово си върна, пък макар и само заради головата разлика, първото място в Североизточната трета лига. Момчетата на треньорския тандем Живко Бояджиев - Мартин Христов разгромиха със 7:1 Спартак (Варна) в среща от осмия кръг на аматьорската група, проведена на терена в спортен комплекс „Локомотив” в морската столица.

Гостите откриха още в 40-ата секунда след удар с глава на юношата на Черно море Любчо Михалев, а 15-ата минута юношата на Спартак Никола Арнаудов удвои, отново с глава. Двете попадения костваха смяната на вратаря на домакините Митко Недев. На негово място влезе 16-годишният Калин Дянков, който получи три гола до почивката. Вкараха ги Никола Василев, Любчо Михалев и Станислав Иванов с глава. В 70-ата минута домакините върнаха един гол. Точен беше Кирил Радев след пас на Ивайло Русев. До края обаче гостите материализираха превъзходството си с още два гола на юношата на Черно море Николай Илиев – 1:7.

По този начин Суворово събра 19 точки и отново е на върха заедно с Добруджа. Футболистите на Диян Божилов също спечелиха по категоричен начин срещата си от настоящия кръг, след като удариха с 5:0 като домакини Калиакра (Каварна).

В края на седмицата, в неделя, лидерите в групата – Суворово и Добруджа, ще се изправят един срещу друг в среща от поредния кръг на първенството. Дербито е в Суворово от 16.00 часа.

7 октомври 2017 г., събота, 16:00 ч.

Светкавица (Търговище) - Септември 98 (Тервел)

Хитрино (Хитрино) - Кубрат 2016 (Кубрат)

Калиакра (Каварна) - Локомотив (Русе)

8 октомври 2017 г., неделя, 16:00 ч.

Суворово 1 (Суворово) - Добруджа 1919 (Добрич)

Бенковски (Бяла, обл.Русе) - Спартак 1918 (Варна)

Ботев (Нови пазар) - почива

НДТ

СУВОРОВО РАЗБИ СПАРТАК (ВАРНА) СЪС 7:1 И ОТНОВО ДЕЛИ ВЪРХА С ДОБРУДЖА | 0 брой коментари | Регистрация