2024-04-25 @ 22:06 EEST
КРИСТИЯН ПЕТКОВ ПРАТИ ДОБРУДЖА НА ФИНАЛ ЗА КУПАТА НА АМАТЬОРСКАТА ЛИГА

В рамките на четири дни отборът на Добруджа победи два пъти Калиакра. След успеха с 5:0 на стадион „Дружба” в среща от първенството на Североизточната трета лига, момчетата на Диян Божилов спечелиха с 2:0 в Каварна и полуфиналния двубой от областния етап на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. В герой на мача край морето се превърна централният нападател Кристиян Петков, който отбеляза и двете попадения за своя тим в последните 10 минути на срещата.

Домакините започнаха добре двубоя и в 11-ата минута малшансът им попречи да открият резултата - след центриране от корнер Десислав Дяков стреля с глава, но топката срещна напречната греда. През второто полувреме гостите по-често бяха в половината на Калиакра, но домакините се бранеха организирано. В 81-ата минута обаче след грешка на вратаря Добрин Добрев топката стигна до Кристиян Петков, който на празна врата откри резултата. Две минути преди края на редовното време Кристиян Петков отбеляза втория си гол след асистенция на Кристиян Пешков. При тази ситуация домакините имаха претенции за засада, като вратарят Добрин Добрев получи втори жълт картон за оспорване на съдийското решение и напусна терена. Така Добруджа спечели мача и се класира за финала на областния етап в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига.

За финалния двубой се класира и отборът на Септември (Тервел), който в другия полуфинал, игран по същото време в Добрич, се наложи над четвъртодивизионния тим на Лозенец (община Крушари) с 2:1.

От ОС на БФС информираха, че финалът на областния етап на турнира за Купата ще бъде 11 октомври, като тепърва ще стане ясно къде ще се проведе той.

Сега на дневен ред са двубоите от деветия кръг в Североизточната трета лига. Безспорно най-интригуващият мач ще е в неделя в Суворово между местния едноименен тим и Добруджа. Двата отбора заемат първите две места в класирането с равен точков актив, а целта им е една и съща – първото място в края на първенството. Срещите на другите два отбора от Добричка област, играещи в третия ешелон, са в събота - Септември 98 (Тервел) гостува на Светкавица (Търговище), а Калиакра (Каварна) приема Локомотив (Русе).

* СЕВЕРОИЗТОЧНА ТРЕТА ЛИГА

ПРОГРАМА ЗА IX КРЪГ

7 октомври 2017 г., събота, 16:00 ч.

Светкавица (Търговище) - Септември 98 (Тервел)

Хитрино (Хитрино) - Кубрат 2016 (Кубрат)

Калиакра (Каварна) - Локомотив (Русе)

8 октомври 2017 г., неделя, 16:00 ч.

Суворово 1 (Суворово) - Добруджа 1919 (Добрич)

Бенковски (Бяла, обл. Русе) - Спартак 1918 (Варна)

11. Бенковски      7       0       0       7       4:21  0

КРИСТИЯН ПЕТКОВ ПРАТИ ДОБРУДЖА НА ФИНАЛ ЗА КУПАТА НА АМАТЬОРСКАТА ЛИГА | 0 брой коментари | Регистрация