2024-03-29 @ 18:55 EET
ДОБРУДЖА СПЕЧЕЛИ ДЕРБИТО В СУВОРОВО И ОГЛАВИ КЛАСИРАНЕТО
Спорт Отборът на Добруджа победи Суворово с 2:1 в дербито на деветия кръг в Североизточната трета лига и оглави класирането.

„Жълто-зелените” започнаха силно срещата и в 17-ата минута вече водеха в резултата. След удар на Георги Колев топката рикошира в защитник на домакините и влезе в мрежата. Три минути преди края на първото полувреме суворовци успяха да изравнят. След добра комбинация по левия фланг и центриране в наказателното поле на Добруджа бившият играч на добричкия клуб Любомир Михалев бе оставен непокрит и с глава вкара за 1:1. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката добруджанци се хвърлиха за трите точки и усилията им бяха възнаградени. В 66-ата минута Станимир Андонов изведе Румен Николов зад отбраната на Суворово, а вратарят Костадин Иванов го спря непозволено в наказателното поле. Главният съдия Станислав Тодоров отсъди дузпи, а Симеон Симеонов не сгреши от бялата точка и така донесе победата на добричкия тим.

Добруджа вече еднолично оглавява класирането с актив от 22 точки, а отборът на Суворово е втори с 19. В събота „жълто-зелените” приемат последния в Североизточната трета лига – състава на Бенковски (Бяла, обл. Русе), който е спечелил само една точка от началото на сезона.

14 октомври 2017 г., събота, 16:00 ч.

Добруджа 1919 (Добрич) - Бенковски (Бяла, обл. Русе)

Септември 98 (Тервел) - Хитрино (Хитрино)

Ботев (Нови пазар) - Светкавица (Търговище)

15 октомври 2017 г., неделя, 16:00 ч.

Локомотив (Русе) - Суворово 1 (Суворово)

Кубрат 2016 (Кубрат) - Калиакра (Каварна)

Спартак 1918 (Варна) - почива

ДОБРУДЖА СПЕЧЕЛИ ДЕРБИТО В СУВОРОВО И ОГЛАВИ КЛАСИРАНЕТО | 0 брой коментари | Регистрация