2024-04-25 @ 18:44 EEST
ДОБРУДЖА ОТНЕСЕ СЕПТЕМВРИ, РЕД Е НА БЕНКОВСКИ (БЯЛА)
СпортОтборът на Добруджа спечели областния етап на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Във финалния двубой, игран на стадион „Дружба” в Добрич, момчетата на Диян Божилов се наложиха с категоричното 8:0 над състава на Септември (Тервел).

„Жълто-зелените” откриха головата си сметка в 11-ата минута с попадение на Кристиян Петков след асистенция на Кристиан Пешков. Само след две минути самият Пешков се разписа за 2:0. При този резултат завърши първото полувреме. След почивката домакините продължиха да диктуват събитията на терена и вкараха още шест гола. Мердин Мехмедов се отчете с хеттрик, а по веднъж се разписаха Георги Колев, Кристиан Пешков и Румен Николов.
Така Добруджа спечели срещата и ще представя Добричка област в зоналния етап на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Припомняме, че момчетата на Диян Божилов стигнаха до финала след две последователни победи. В предварителния кръг те се наложиха като гости с 4:0 над Спортист (Генерал Тошево), а на полуфиналите победиха Калиакра в Каварна с 2:0 с две попадения на централния нападател Кристиян Петков в последните 10 минути на срещата. В другия полуфинал, игран по същото време в Добрич, отборът на Септември (Тервел) се наложи над четвъртодивизионния тим на Лозенец (община Крушари) с 2:1.
След като победиха отбора на Тервел за Купата, момчетата на Диян Божилов ще изиграят още един официален мач тази седмица. Утре от 16.00 часа те приемат на стадион „Дружба” последния в Североизточната трета лига – състава на Бенковски (Бяла, обл. Русе), който е спечелил само една точка от началото на сезона.