2024-04-19 @ 10:14 EEST
ДОБРУДЖА 07 ПОБЕДИ ЦСКА
СпортВолейболистите на Добруджа 07, водени от Петър Пенев, обърнаха ЦСКА с 3-2 гейма у дома. Мачът бе от втория кръг на Суперлигата и продължи 121 минути.

Още в началото на двубоя двата тима показаха, че ще предложат волейбол на много високо ниво и ще се борят за победата. Добричлии спечелиха първата част с 25-22, но в следващите два гейма гостите от столицата надделяха над домакините с 25-13 и 25-19. Добруджанци не се предадоха и продължиха да гонят успеха, за да зарадват вярната си публика. Започнаха силно четвъртата част, но изпратиха мача в тайбрек след 26-24 точки. В решителния гейм Добруджа 07 реши изхода на срещата бързо след първото техническо прекъсване – 15-9 и първа победа за новия сезон за Чернокожев и компания. Най-резултатен в мача бе Венцислав Георгиев от ЦСКА с 25 точки. Яни Георгиев добави 19 за отбора му. С 15 точки Мартин Мечкаров се отличи за Добруджа 07, а неговият съотборник Жулиен Георгиев реализира 14 точки. Пълната статистика вижте тук. В следващия кръг на 17 октомври Добруджа 07 гостува на Левски, а на 21 октомври приема Марек Юнион Ивкони.