2024-04-20 @ 20:06 EEST
КАЛИАКРА СПЕЧЕЛИ ТРИТЕ ТОЧКИ В КУБРАТ
Спорт Отборът на Калиакра записа третата си победа в Североизточната трета лига. В среща от десетия кръг на първенството каварненци се наложиха като гости с 2:0 над състава на Кубрат. Първото попадение отбеляза 18-годишният добричлия Дейвид Филипов.

Възпитаникът на детско-юношеската школа на Добруджа ознаменува силната си игра с красив гол в 25-ата минута. В края на мача Даниел Димитров отбеляза второто попадение за гостите и сложи точка на спора. Така Калиакра събра 12 точки и се изкачи на седмо място в класирането.

Отборът на Хитрино поднесе изненадата на десетия кръг в Североизточната трета лига, след като стигна до победата с 2:0 при визитата си на Септември (Тервел). Попаденията за гостуващия тим реализираха Христо Станчев и Ивелин Василев, които се разписаха през първата и съответно през втората част. След почивката домакините от Тервел пропуснаха дузпа. Успехът изкачи Хитрино до третото място в класирането с актив от 15 точки. Септември остана осми с 10. Лидер е Добруджа, който има 25 точки. В следващия кръг в Каварна предстои областно дерби между съставите на Калиакра и Септември (Тервел).