2024-03-29 @ 06:11 EET
„КАНАРЧЕТАТА” СЕ ИЗМЪЧИХА СРЕЩУ 10 ОТ ВЕРЕЯ

Ботев (Пловдив) постигна трудна домакинска победа с 1:0 над Верея (Стара Загора) в последен мач от 12-ия кръг на Първа лига, която изкачи „канарчетата” на четвърто място в класирането. Единственото попадение вкара резервата Стивън Петков, разписал се в 67-ата минута.

Срещата бе прекратена в 36-ата минута, тъй като единият от четирите прожектора загасна и щабовете на двата тима настояха пред главния съдия Николай Йорданов да спре двубоя. След 8-минутно забавяне мачът бе подновен. Реферът даде осем минути продължение на първата част, а в неговото начало тимът от Стара Загора остана с човек по-малко, тъй като Здравко Илиев напусна терена за втори жълт и респективно червен картон.

„Канарчетата” можеха да открият резултата още в третата минута, когато организираха опасна атака отдясно, а при последвалото центриране бранител на гостите за малко не си отбеляза автогол. В следващите минути пловдивчани продължиха да доминират, но към средата на втората част Верея можеше да ги сюрпризира неприятно. Домовчийски получи пас, напредна през центъра на терена и след добър фалцов изстрел с левия крак топката профуча покрай дясната греда на Чворович. Ботев отговори подобаващо, когато след половин час игра Бризола се освободи добре от противников футболист, но шутът му от 15 метра не се получи и излезе в аут. Секунди по-късно отново той стреля от 22-23 метра, този път доста по-добре, но покрай дясната греда. В 33-ата минута дойде и най-интересният момент в срещата до този момент. Меди Фенуш проби отдясно, нахлу навътре към терена и шутира опасно, пращайки топката в левия страничен стълб на домакинската врата. Поради техническите проблеми с прожектора, реферът Николай Йорданов даде 8-минутно продължение на първата част, в което десният бек на Верея Здравко Илиев извърши груб фаул срещу Ндонгала и бе изгонен с втори жълт картон.

След почивката Ботев наложи превес, но така и не успяваше да създаде нещо по-сериозно до 67-ата минута, когато резервата Стивън Петков откри резултата. Той се възползва от грешка на Бен Джемиа, който се подхлъзна при центриране и му заложи топката на 7-8 метра фронтално срещу вратата, и вкара с фалцов шут по земя за 1:0. Макар че играеше с 10 човека, Верея не се предаде и тръгна в атака, за да стигне поне до изравнителен гол. В определени моменти момчетата на Илиан Илиев създаваха напрежение пред противниковата врата и Ботев трябваше да потрепери до последните секунди, но в крайна сметка спечели трите точки.