2024-04-19 @ 22:21 EEST
ДОБРУДЖА И ЛОКО (РУСЕ) ЗАВЪРШИХА НАРАВНО В СЛИВО ПОЛЕ

Отборът на Добруджа прекъсна победната си серия в Североизточната трета лига. В мач от 13-ия кръг момчетата на Диян Божилов завършиха наравно 1:1 със състава на Локомотив (Русе), като срещата се проведе на стадиона в Сливо поле, където напоследък домакинства тимът от Малката Виена заради влошеното състояние на терена на стадиона на РУ "Ангел Кънчев".

Домакините поведоха в резултата в 32-ата минута, когато се разписа Сонер Хюсеин. “Железничари” задържаха крехкия си аванс до средата на втората част. В 67-ата минута опитният Румен Николов се възползва от центриране на Александър Йовчев и с глава изравни. Усилията на „жълто-зелените” да стигнат до победно попадение не дадоха резултат и в крайна сметка мачът завърши наравно 1:1.

Със спечелената точка Добруджа отново оглави класирането в групата с 29 точки. Със същия актив е и вторият Суворово, който ден по-рано завърши наравно 0:0 при гостуването си на Ботев (Нови пазар). Отборът на Добрич обаче е с мач по-малко от основния си конкурент в битката за първото място, което гарантира участие в професионалния футбол.