2024-04-25 @ 05:45 EEST
ЦСКА-СОФИЯ С ИСТОРИЧЕСКИ ОБРАТ В РАЗГРАД

ЦСКА-София най-накрая успя! „Армейците” стигнаха до първа победа над Лудогорец в историята си, при това по възможно най-трудния начин – като гости и с 10 души. „Орлите” поведоха в началните минути на второто полувреме, но „червените” изравниха. Малко след това столичани останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Фернандо Каранга. Въпреки това те стигнаха до пълен обрат, печелейки с 2:1. Това бе първи успех в историята на ЦСКА над Лудогорец. Той дойде в 18-ия опит. Освен историческата стойност на победата, ЦСКА успя да скъси разликата от Лудогорец в първенството само на 2 точки.

Първото полувреме премина при поделено надмощие. Съперниците не успяха да стигнат до гол, но си размениха по един фрапантен пропуск. В началните минути Мисиджан и Кампаняро обстрелваха вратата на гостите от разстояние, но и двамата не намериха целта. В 7-ата минута ЦСКА по чудо не поведе. Манолев отне топката от Натанаел в центъра на терена, напредна и намери Тиаго. Последният, останал очи в очи с вратаря и напълно необезпокояван, стреля до лявата греда. В 29-ата минута Анисе можеше да отбележи изключително красив гол. Той овладя на гърди центриране на Мисиджан, след което стреля атрактивно със задна ножица. Топката обаче премина над вратата. 180 секунди по-късно Кулма прати топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада. След още две минути Лудогорец сътвори невероятен пропуск. Лукоки проби отдясно и от аутлинията върна топката към Мисиджан, с което елиминира напусналия голлинията си Черниаускас. Ударът на Мисиджан към опразнената врата обаче мина над напречната греда.

Втората част започна ударно за Лудогорец. В 49-ата минута Марселиньо с ювелирен пас намери Густаво Кампаняро. Последният с мощен изстрел от ъгъла на вратарското поле прати топката под напречната греда за 1:0. ЦСКА обаче бързо се отърси от инкасираното попадение и в 58-ата минута резултатът бе изравнен. ЦСКА разигра късо от корнер, Тиаго центрира в наказателното поле, където Каранга надскочи Моци и с глава прати топката в мрежата за 1:1. В 69-ата минута авторът на изравнителното попадение Фернандо Каранга остави отбора си с човек по-малко. Голмайсторът на „армейците” удари с ръка Козмин Моци, за което получи втори жълт картон и съответно червен. Въпреки числено намаления си състав ЦСКА осъществи пълен обрат в резултата. Кевин Меркадо стреля от дъгата пред наказателното поле, намирайки долния десен ъгъл на вратата за 1:2. Хубав далечен удар на Недялков мина встрани от вратата. Само в рамките на 30-ина секунди Лудогорец на два пъти можеше да изравни. След центриране от корнер Марселиньо засече с глава, но Черниаускас с фамозна реакция изби отиващата под гредата му топка. Веднага след това пък Вандерсон стреля до дясната греда. В 86-ата минута Сисиньо задържа Меркадо в наказателното поле, но главният арбитър не отсъди дузпа.