2024-04-18 @ 13:51 EEST
СЕСТРИ СТОЕВИ С БРОНЗ ОТ СВЕТОВНИТЕ СУПЕРСЕРИИ

Европейските вицешампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева достигнаха до полуфиналите и така спечелиха бронзовите медали на двойки жени на турнира от Световните суперсерии по бадминтон в германския град Мюлхайм с награден фонд 150 хиляди долара. Българките загубиха в спор за място на финала от номер 3 в схемата Юки Фукушима и Саяка Хирота (Япония) с 18:21, 11:21 за 42 минути.

В първия гейм японките поведоха с 15:5, но българките направиха силна серия и стигнаха до обрат - 17:16. Последваха три поредни точки за Фукушима и Хирота, а след 19:18 с нови две успешни атаки те поведоха в резултата. Във втория гейм японките взеха аванс с 8:2, след което преднината им беше 18:9 и те без проблеми стигнаха до крайния успех.

През тази седмица Стефани Стоева и Габриела Стоева ще участват на турнира от Световните суперсерии 1000 в Бирмингам (Англия) с награден фонд 1 милиона долара.