2024-03-29 @ 17:09 EET
ДОБРУДЖА 07 ЗАГУБИ ОТ МОНТАНА И ОТПАДНА ОТ БИTКАТА ЗА ТИТЛАТА
Спорт Приключи участието на мъжкия волейболен тим на Добруджа 07 в тазгодишното първенство на Суперлигата.

В четвъртфиналните плейофи възпитаниците на Петър Пенев отстъпиха с 2:0 на Монтана. Във втората среща тимът на Монтана, воден от добричлията Даниел Пеев, надделя с 3:2 гейма в зала „Добротица”. Мачът премина много оспорвано. Той започна добре за домакините, които взеха първата част с 25:21. Следващите два гейма обаче бяха за Монтана, затворени съответно на 21 и 20 точки. Добричлии се върнаха в срещата след 25:15 в четвъртата част, но инфарктният пети гейм завърши при 15:13 за Монтана. С това гостите се класираха за полуфиналите.

Кирил Клец бе най-добър реализатор в този мач с 22 точки и 7 аса. За Добруджа най-много точки отбеляза Мартин Мечкаров – 16 (2 аса и 1 блок), а юношеският национал Теодор Йорданов добави 13 точки.

Така Добруджа завършва сезон 2017/18 на седмо място.