2024-04-20 @ 11:42 EEST
ФУТБОЛНА ПАНОРАМА - НДТ - 20.04.2018
Спорт ФУТБОЛНА ПАНОРАМА - НДТ - 20.04.2018

ЛЕВСКИ ВЪЗКРЪСНА СЛЕД ДВА ГОЛА ПАСИВ И СПРЯ ЦСКА-СОФИЯ В ЛУД МАЧ

Левски губеше с два гола от ЦСКА-София след 45 минути игра, но след много силно второ полувреме „сините” стигнаха до 2:2 в дербито на 30-ия кръг в Първа лига. „Червените” поведоха с гол от дузпа на Фернандо Каранга още в шестата минута, а само 180 секунди по-късно Енрике удвои. До края на първата част футболистите на Стамен Белчев пропуснаха да направят преднината си по-внушителна. След почивката обаче Левски тотално надигра своя противник и логично изравни след попадения на Иван Горанов (48) и Паулиньо (61). „Сините” дори можеха да осъществят пълен обрат, но сериозен пропуск към края на срещата направи Габриел Обертан. Двата отбора завършиха двубоя с по 10 човека след директни червени картони на Сержиу Буш и Жеферсон, показани от представилия се на много добро ниво рефер Стефан Апостолов.

Срещата започна с опасна атака на „сините”, които имаха възможност да вкарат още в 50-ата секунда, когато Вутов бе оставен непокрит на малкия пеналт, но атаката правилно бе спряна поради засада. Така се стигна до 6-ата минута, в която ЦСКА-София вкара още при първото си по-сериозно положение. Каранга получи дълъг пас, Митрев излезе неразчетено и го фаулира в наказателното поле, за което съдията Стефан Апостолов правилно отсъди дузпа. Бразилският голмайстор на „червените” се нагърби с изпълнението и хладнокръвно реализира за 1:0. Само 180 секунди по-късно ЦСКА-София нанесе втори удар. Енрике Рафаел получи пас отляво, влезе навътре, преодолявайки Цветкович и Яблонски, след което шутира по земя в близкия ъгъл на Митрев. Топката се отби в дясната греда и влетя за втори път в мрежата на „сините”. В следващите минути футболистите на Стамен Белчев имаха тотално надмощие, разиграваха добре топката и рядко я даваха на противника си. В 33-ата минута можеха да достигнат и до трети гол, но бомбен шут на Тиаго бе избит от Митрев в корнер. Само пет минути по-късно Жеферсон изпълни тъч зад центъра на терена, с който изведе Фернандо Каранга сам срещу вратаря, но бразилецът шутира в аут.

Втората част започна с натиск на „сините”, който даде резултат в 48-ата минута. Тогава Цветкович центрира отлично към най-добрия в този мач - Иван Горанов, който вкара с глава за 2:1. След попадението Левски продължи да доминира и в 61-ата минута стигна до изравнителен гол. Серджиу Буш се пребори с Чорбаджийски, после финтира Бодуров и пусна великолепно към непокрития Паулиньо, който от 6-7 метра вкара за 2:2. В 81-ата минута Митрев допусна нова груба грешка и позволи на Каранга да прати топката в мрежата на Левски за трети път, но този път вратарят на „сините” извади късмет, че нападателят бе в засада и попадението не бе зачетено. Само 120 секунди по-късно двата отбора останаха с по 10 човека, след като Буш и Жеферсон получиха директни червени картони. Първо бразилецът изрита румънеца без топка, а нападателят на „сините” изблъска своя съперник. В 87-ата минута Левски беше много близо до пълен обрат. След грешка в червената защита Цветкович намери непокрития Обертан, който стреля от 6-7 метра, но твърде неточно.

До края на двубоя „сините” натискаха и мачът се водеше предимно пред наказателното поле на ЦСКА-София. Опасни удари на Тиам и Прохазка обаче не намериха целта и мачът приключи при 2:2.

СЪСТОЯНИЕТО НА РАНЕНАТА ПОЛИЦАЙКА Е ДОБРО

Състоянието на полицайката, която беше уцелена с бомбичка по време на дербито между Левски и ЦСКА-София, е добро. Тя е била оперирана, като всичко е преминало много добре, сподели лекарят от „Пирогов”, извършил интервенцията. От окото на полицайката е извадена стъклена частица. “Окото няма да бъде загубено, което е най-важното. Операцията премина много гладко за този вид травми. Вероятно ще се наложи имплантиране на леща. Реална оценка на състоянието на зрението ще бъде дадена от три до шест месеца”, съобщи лекарят пред Нова телевизия. За инцидента бе съобщено от световните агенции, включително ББС.

ЛУДОГОРЕЦ ВКАРА СЕДЕМ ГОЛА И ДОКОСНА ТИТЛАТА

Отборът на Лудогорец нанесе катастрофална загуба на Берое в мач от 30-ия кръг на Първа лига. Българският шампион се наложи със 7:0 и по този начин направи решителна крачка към седма поредна титла. "Орлите" се откъснаха на цели осем точки от преследвача ЦСКА-София шест кръга преди края на шампионата. Лудогорец изигра един от най-силните си мачове и това 7:0 бе най-малкото, с което гостите от Стара Загора се отърваха. Изразителният успех дойде в деня, в който собственикът на "орлите" Кирил Домусчиев празнува рожден ден.

Българският шампион излезе напред още във втората минута. Вандерсон влезе мощно в наказателното поле и с прецизен удар по земя в далечния ъгъл не остави никакъв шанс за реакция на Перниш за 1:0. В осмата минута "орлите" спокойно можеха да вкарат втори гол. Вирджил Мисиджан се възползва от грешка в отбраната на Берое и изведе сам срещу вратаря Марселиньо. Бразилецът копна топката, която летеше към вратата, но притичалият Иван Бандаловски изби малко преди голлинията. В 16-ата минута Лудогорец удвои. След бърза атака Марселиньо бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Клаудио Кешерю, който бе точен - 2:0. В 26-ата минута малко не достигна на Педро Еуженио да върне своя тим в мача. Футболистът на гостите влезе остро в наказателното поле, но секунда преди да отправи удар, Хорхе Броун се намеси респектиращо и изби топката. В 30-ата минута Лудогорец до голяма степен реши мача. Лукас Саша сложи кълбото на главата на Кешерю, който отблизо бе точен за 3:0. Малко преди края на първата част удар на Мисиджан профуча на сантиметри от левия стълб.

В 61-ата минута "орлите" стигнаха до четвърто попадение. Лукаш Саша проби отдясно и намери Кешерю, който шутира. Топката се отби в защитник и се върна при нападателя. Румънецът пробва късмета си за втори път, но пак не успя да запише хеттрик, тъй като Перниш се хвърли и изби. Вратарят обаче се оказа безпомощен при добавката на Мисиджан. Десет минути по-късно Лудогорец осъществи поредната си мощна атака. Вандерсон бе изведен на скорост отляво и без да се бави, подаде успоредно на голлинията. Връхлитащият на скорост Лукоки опъна мрежата отблизо за 5:0. Наказателната акция не спря дотук. В 76-ата минута Кешерю успя да запише хеттрик, след коварен удар с левия крак, който завари неподготвен стража Георги Аргилашки. Четири минути преди края на редовното време Густаво Кампаняро се възползва от хубав пас на Вандерсон и с прецизен изстрел оформи крайното 7:0.

Берое (Ст. Загора) - ЦСКА (София) - пряко по Диема спорт

РЕАЛ (МАДРИД) ИЗПУСНА НОВИ ТОЧКИ НА "БЕРНАБЕУ"

Шампионът на Испания Реал (Мадрид) направи 1:1 с Атлетик (Билбао) в мач от 33-ия кръг на Ла Лига, игран пред 59 193 зрители на "Сантиаго Бернабеу". Иняки Уилиямс даде аванс на баските с попадение в 14-ата минута, а Кристиано Роналдо изравни в 87-ата. Пет кръга преди края "белите" изостават на 15 точки от Барселона.

Гостите от "Сан Мамес" започнаха по-добре. В седмата минута защитата на мадридския тим изпусна цели двама футболисти в наказателното поле, Микел Сан Хосе избра да стреля от малък ъгъл, а Кейлор Навас имаше късмет след рикошет в крака му топката да излезе в корнер. Домакините реагираха почти мигновено. Кристиано разтресе напречната греда след хубав удар с глава от 12 метра след центриране на Даниел Карвахал. В 11-ата Карвахал реши да насочи топката към границата на наказателното поле, където непокритият Асенсио стреля, но не достатъчно опасно за вратаря Кепа Арисабалага. В 13-ата Тони Кроос подаде наляво за Кристиано, който влезе навътре и шутира коварно по диагонала, но сантиметри не му достигнаха да порази целта. В ответната атака Иниго Кордоба изпъкна с превъзходно подаване между двамата централни защитници, Иняки Уилиямс изскочи сам срещу вратаря и технично го преодоля с леко копване в обратния ъгъл - 0:1. Нападенията на домакините се развиваха предимно отдясно, където много активни бяха Карвахал и Васкес. В 31-ата минута Кроос центрира от пряк свободен удар, Рафаел Варан насочи топката с глава, но вратарят Кепа показа майсторство и изби. В 37-ата Лукас Васкес направи блестящ рейд отдясно, вмъкна се между двама в наказателното поле, потърси Роналдо, който обаче беше блокиран в малкото наказателно поле. Полувремето завърши с процентно владение на топката от над 70 на сто в полза на Реал.

Тимът от Билбао започна второто полувреме с метри по-напред. Момчетата на Куко Сиганда заиграха по-често с топката. В 56-ата минута Оскар де Маркос центрира отдясно, Раул Гарсия свали топката за Иняки Уилиямс, който беше блокиран. В 61-ата минута Лука Модрич напредна през центъра и подаде вертикално към Кристиано Роналдо. Португалецът падна в наказателното поле след контакт с Унай Нунес. Съдията реши, че няма дузпа. В 64-ата "червено-белите" изпуснаха чудесна възможност за втори гол. Де Маркос центрира отдясно, Навас беше преодолян, Кордоба стреля в гърдите на Карвахал, а отбитата топка попадна у Раул Гарсия, който шутира в напречната греда. В 69-ата Зидан прибягна до двойна смяна, пускайки Иско и Гарет Бейл на местата на Асенсио и Бензема. В 87-ата минута Марсело центрира към втората греда, където Васкес стреля силно от въздуха, но вратарят се справи. Атаката на Мадрид продължи, Модрич шутира от 22 метра, а Кристиано чукна леко топката, за да заблуди Кепа, и топката попадна в мрежата за 1:1. Това беше попадение номер 24 за CR7 в Примера. Рамос беше в засада, но така и не стигна до топката. Капитанът посегна, но определено вратарят на северняците нямаше как да стигне до топката.

Следващият мач на Реал е чак след седмица. През уикенда момчетата на Зидан няма да играят, тъй като срещата им със Севиля е отложена заради финала за Купата на Краля.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД ЗАХАПА ЗДРАВО ВТОРОТО МЯСТО

Отборът на Манчестър Юнайтед бързо се съвзе след изненадващата загуба с 0:1 от Уест Бромич в миналия кръг. Възпитаниците на Жозе Моуриньо спечелиха с 2:0 гостуването си на Борнемут в изтеглен мач от 35-ия кръг в Премиър лийг и захапаха здраво второто място в класирането, като вече имат 4 точки преднина пред третия Ливърпул. Крис Смолинг откри резултата в 28-ата минута, а Ромелу Лукаку оформи успеха на своя тим в 70-ата минута. След тази победа “червените дяволи” се нуждаят от само 2 точки до края на сезона, за да са сигурни, че ще завършат в топ 4 и ще играят в Шампионската лига.

Борнемут стартира двубоя с Калъм Уилсън на върха на атаката, а Джошуа Кинг действаше зад гърба му. По двете крила пък оперираха Джордан Айб и Райън Фрейзър. Жозе Моуриньо пък бе направил цели 7 промени в състава си. Той заложи на Маркъс Рашфорд, Антони Марсиал и Джеси Лингард в предни позиции. В средата на терена пък действаха Андер Ерера, Пол Погба и Маруан Фелаини.

Домакините стартираха срещата по-добре и в 11-ата минута стигнаха до първия удар в мача. Джордан Айб стреля по земя от границата на наказателното поле и топката профуча опасно близо до гредата. В 15-ата минута Андер Ерера стреля по посока вратата на Борнемут, топката рикошира в тялото на Джеси Лингард и се насочи към вратата, но без да затрудни Асмир Бегович. В 23-ата минута Райън Фрейзър нахлу на скорост в наказателното поле на Юнайтед и опита удар, който се отклони от крака на Фил Джоунс и мина покрай вратата. В 27-ата минута Маркъс Рашфорд отне топката на тъча, напредна отдясно и отправи силен удар, но той бе отразен от вратаря. В 28-ата минута гостите стигаха до откриване на резултата. Джеси Лингард бе изведен на скорост отдясно и пусна топката успоредно на голлинията, а Крис Смолинг отблизо засече във вратата. В 30-ата минута Борнемут организира бърза атака, Куук изведе Фрейзър, който отправи удар, но право в ръцете на Давид де Хеа. В 44-ата минута Джошуа Кинг отправи страхотен снаряд по посока вратата на Де Хеа, но испанският страж със сетни усилия успя да избие.

В 55-ата минута домакините претендираха за дузпа, след като Люк Шоу задържа Калъм Уилсън в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията. В 69-ата минута Маркъс Рашфорд отправи мощен шут по земя, но Бегович бе заел добра позиция и улови без особени проблеми. Минута по-късно "червените дяволи" удвоиха преднината си. Те организираха бърза контраатака, Пол Погба пусна извеждащ пас за Лукаку в наказателното поле, а белгиецът технично прехвърли вратаря и направи резултата 0:2. В 83-ата минута за втори път в мача Уилсън поиска дузпа за нарушение срещу него в наказателното поле от страна на Смолинг, но и този път съдията остана безмълвен.

С този успех Манчестър Юнайтед остава на втора позиция със 74 точки в актива си. Борнемут пък се намира на 11-о място в таблицата с 38 точки.