2024-04-25 @ 07:03 EEST
ДРАМА ВЪВ ВТОРА ЛИГА, ВЪЗЕЛЪТ СЕ ЗАПЛИТА
Спорт Интригата във Втора професионална лига се заплете здраво четири кръга преди края на сезона. Ботев (Враца) спечели с 4:0 гостуването си на Ботев (Гълъбово) и измести Локомотив (София) от второто място в класирането. Врачани са с актив от 52 точки, с една повече от "железничарите".

Ботев още в 18-ата минута вече водеше с два гола. Първо Спас Георгиев даде аванс на тима, а след това Атанасов удвои. Бившият нападател на Монтана вкара трети гол за гостите в 30-ата минута. През второто полувреме Георгиев също вкара своя втори гол мача и общо седми за сезона.

В същото време лидерът Царско село направи 1:1 с четвъртия Монтана и събра 54 точки. Тимът от северозападна България има 47, с 4 по-малко от третия Локомотив (София). Георги Минчев (59) и добричлията Атанас Илиев (81) отбелязаха головете, като и двата тима могат да съжаляват, че пропуснаха победата. Гостите удариха две греди преди почивката, а в 87-ата минута Илиев пропусна да донесе пълен обрат. Домакините пък поведоха след по-добри 15 минути в началото на втората част, а в 89-ата минута реферът Валентин Железов можеше да отсъди дузпа за нарушение на Даниел Георгиев срещу Светослав Диков.

7. Черноморец           26        10        7          9          34:32    37

8. Лудогорец II            26        10        7          9          37:39    37

9. Поморие     26         8          9          9          29:29    33

10. Локо (ГО)   26         8          9          9          35:34    33

11. Литекс        26         8          8          10        20:23    32

12. Струмска слава     26        9          4          13        27:39    31