2024-03-29 @ 15:35 EET
ИЛИАН ИЛИЕВ СЛЕДИ ИГРАЧИ НА ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК)
Спорт Треньорът на Черно море Илиан Илиев следи внимателно изявите на юношите на клуба Николай Иванов и Валери Христов във Втора лига. Както е известно, двамата играят за Черноморец (Балчик). Николай е разиграващ халф, а Валери се справя еднакво добре като защитник и опорен халф. "Илиан Илиев има информация за двамата, но дали ще ги покани да започнат лятна подготовка с Черно море, не мога да коментирам.

Моето мнение за Ники и Валери съм го казал отдавна - двамата имат качества да играят сериозен футбол. Неприятното при Валери е, че заради контузия игра по-малко през пролетта", заяви за "Петел" треньорът на Черноморец Георги Иванов-Геша.

В последния си домакински мач за сезона отборът на Черноморец (Балчик) завърши наравно 1:1 с Локомотив (Горна Оряховица). Срещата бе от 29-ия кръг на Втора професионална лига. „Железничарите” поведоха в 16-ата минута с попадение на Антоний Балъков. Две минути след това Васил Калоянов бе на стрелкова позиция и можеше да изравни, но не успя да вкара топката в мрежата. В 44-ата минута Балъков беше близо до втори гол, но Християн Христов успя да парира удара му. След почивката балчиклии вдигнаха темпото и усилията им бяха възнаградени в 53-ата минута - Цветан Илиев центрира, а Владислав Мирчев с глава възстанови равенството - 1:1.

Така кръг преди края на първенството Черноморец е на 9-а позиция с актив от 39 точки. А това означава, че балчиклии ще продължат да играят сред професионалистите. В последния кръг – на 19 май, отборът на Георги Иванов ще гостува на Царско село в столицата.