2024-04-25 @ 10:36 EEST
БОЙКО БОРИСОВ С ХЕТТРИК, СВЕТЛЬО ПЕТРОВ С ДВА ГОЛА ПРИ ТИТЛА НА "БИСТРИШКИТЕ ТИГРИ"

Отборът на Витоша (Бистрица), воден в атака от премиера Бойко Борисов, спечели титлата при ветераните. “Бистришките тигри” разбиха бургаския Нефтохимик с 6:3 във финала, игран в Стара Загора на стадион “Трейс Арена”. Бойко Борисов се отчете с хеттрик, а сред героите на Витоша бе и добричлията Светослав Петров, който отбеляза първите два гола за своя тим.

Премиерът на България реализира първия си гол в 47-ата минута след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар. В 71-ата минута Борисов вкара красив гол с десния крак след силен изстрел под напречната греда. Две минути по-късно футболистът на Витоша оформи своя хеттрик на опразнена врата след карамбол в наказателното поле на Нефтохимик. Българският премиер бе близо и до четвърти гол, но нацели страничния стълб.

Първото полувреме завърши при резултат 2:0 за символичните гости от Витоша, а головете вкара бившият изпълнителен директор на Добруджа Светльо Петров, като за първото попадение, отбелязано с глава, асистира Бойко Борисов. През втората част отборът на "бистришките тигри" поведе в резултата с 4:0 след попадения на Денис Пасхалис и Борисов, след което бургазлии върнаха едно попадение. Бойко Борисов реализира още два гола, извеждайки тима си до комфортното 6:1 минути преди края на двубоя. В крайна сметка ветераните на Нефтохимик отбелязаха две бързи попадения чрез Милен Христов и Диян Петков, правейки загубата си по-почетна. При награждаването след края на двубоя Бойко Борисов получи голмайсторския приз.

Трябва да се отбележи, че за трета поредна година ветераните на Нефтохимик достигат до финала на надпреварата. В полуфинален сблъсък бургаските легенди завоюваха категорична победа над Ботев (Враца) с 4:1. В другата среща Витоша (Бистрица) победи Лудогорец с 2:1.