2024-04-17 @ 05:56 EEST
УСТРЕМ (ДОНЧЕВО) ТРИУМФИРА В ОБЛАСТНОТО ПЪРВЕНСТВО ПО ФУТБОЛ
СпортФутболистите на Устрем (Дончево) триумфираха в областното първенство по футбол. Във финалния плейоф за определяне на победителя в Източната група те се наложиха с 5:4 след изпълнение на дузпи над състава на Добруджански спортист (Стефан Караджа).

Двата тима предложиха много оспорван двубой, в който положенията се редуваха пред двете врати. „Спортистите”, сред които бяха бивши играчи на Добруджа със солиден опит в професионалния футбол – Стефан Славов, Здравко Петров, Веселин Живков, Дамян Велков, Митко Недялков, поведоха в 38-ата минута с попадение на Мату Лукас и първото полувреме завърши при резултат 1:0 за тима на Стефан Караджа.

След почивката момчетата на Дончево установиха игрово надмощие и заслужено стигнаха до изравняване. В 62-ата минута възпитаникът на детско-юношеската школа на Добруджа Атанас Германов бе изпуснат от бранителите и с премерен удар по диагонала прати топката в мрежата – 1:1. До края на редовното време съперниците търсеха победно попадeние, но грешаха в завършващата фаза на атаката и в крайна сметка победителят трябваше да се излъчи след изпълнение на дузпи.

При първите пет удара двата тима направиха по два пропуска, за да се стигне до 4:4. След това в герой за Устрем се превърна вратарят Иван Георгиев, който спаси дузпа на Дамян Велков и донесе първото място за тима на Дончево. Припомняме, че футболистите на Дончево стигнаха до финалния двубой след изключително оспорван полуфинален плейоф, в който се наложиха над състава на Орловец-2008 (Победа) след изпълнение на 24 дузпи. Другият финалист - Добруджански спортист (Стефан Караджа), спечели служебно с 3:0 полуфиналния плейоф с Лозенец-2015 (Лозенец).

В Западната група крайното класиране оглави съставът на Вихър-2013 (Бранище), който събра 50 точки, втората позиция с 47 точки зае Спартак (Зърнево), а на трето място завърши Дружба (Безмер) с 35 точки.

След края на финалния двубой в Източната група бе награждаването и официалното закриване на първенството. Първите три отбора в двете групи получиха красиви купи от председателя на Областния съвет на БФС Иван Манолов. С индивидуални награди бяха отличени трима футболисти – приза за най-добър вратар взе Иван Георгиев от Устрем (Дончево), за най-полезен състезател бе обявен Даниел Красимиров от Орловец (Победа), а за най-добър нападател – Мату Лукас от Добруджански спортист (Стефан Караджа).

До края на седмицата ще стане ясно дали някой от отборите финалисти ще изяви желание да играе в по-горната група – Североизточната трета лига.