2024-03-29 @ 12:27 EET
Стойка Петрова, Станимира Петрова и Мелис Йонузова шампионки на еврофиналите по бокс
Стойка Петрова - родена в Добрич - получи и предложение за брак

България спечели три златни и един сребърен медал от европейското първенство по бокс за жени днес.

Денят започна със загуба на Севда Асенова по точки срещу рускинята Екатерина Палцева в категория до 48 килограма, но в третия финал с българско участие Станимира Петрова взе реванш за България. Тя се наложи с единодушно решение на съдиите срещу рускинята Дария Абрамова при 57-килограмовите.

Стойка Петрова спечели първото злато за България с победа при 54-килограмовите срещу французойката Делфин Мансини по точки с единодушно решение, а същото направи Мелис Йонузова срещу туркинята Сема Чалишкан в категория до 64 килограма.

По този начин българките завършиха деня с три златни и един сребърен медал.

Победителките бяха наградени от спортния министър Красен Кралев и президента на БФБокс Красимир Инински.