2024-04-19 @ 13:38 EEST
Истинско зрелище! Роналдо блесна с хеттрик и спаси Португалия срещу Испания в шоу с 6 гола /ВИДЕО/
Европейският шампион Португалия и един от фаворитите за титлата Испания сътвориха уникално зрелище за равенството 3:3 в иберийското дерби от група "В" на световното първенство по футбол в Русия, което ще продължи до 15 юли. Кристиано Роналдо (4-дузпа, 44, 88) вкара хеттрик и първите си голове срещу „Ла Фурия“, записвайки впечатляващи рекордни постижения още с първото от трите попадения. Диего Коста (24, 55) изравняваше до 2:2, а извършилият нарушението за дузпата в началото Начо Фернандес (58) вкара фантастичен гол за пълния обрат до 2:3. Все пак в края Роналдо донесе точката за „мореплавателите“.

МОНДИАЛ'2018 - ПЪЛНА ПРОГРАМА

Както е известно, ден преди старта на Мондиала се стигна до рокада на селекционера на Испания. Хулен Лопетеги обяви, че поема Реал (Мадрид), но реакцията на Испанската футболна федерация бе светкавична - уволнение. Мястото на специалиста зае Фернандо Йеро, чийто играчи изтърваха победата в края.

Още в 3-ата минута Кристиано Роналдо падна в наказателното поле след препъване от неговия съотборник в Реал (Мадрид) Начо Фернандес и получи дузпа. Потърпевшият реализира хладнокръвно от бялата точка за 1:0. Това бе първи гол в кариерата на Роналдо срещу на Испания.

„Ла Фурия“ изравни в 24-ата минута, когато Диего Коста връхлетя срещу Пепе и се пребори за топката, след което направи за смях двама бранители на "мореплавателите" и изравни за 1:1. Съдията преразгледа ситуацията чрез системата за видеоповторения VAR, но сметна, че няма основания да отменя гола на бразилеца с испански паспорт. Това бе дебют на системата VAR на Мондиали. Две минути по-късно Иско отправи далечен удар и топката се отби в гредата, след което падна на голлинията. На повторенията се видя, че кълбото не е преминало в пълния си обем зад голлинията, въпреки че Иско се надяваше на гол.

Минута преди края на първата част Кристиано Роналдо отново даде преднина на „мореплавателите“, след като шутира от границата на наказателното поле, а вратарят Де Хеа направи груба грешка и изпусна топката да мине през ръцете му - 2:1.

След почивката испанците нанесоха своя удар в рамките на само три минути. Първо в 55-ата минута Давид Силва и Коке изпълниха двоен удар. След това Силва центрира в наказателното поле, където Серхио Бускетс свали топката успоредно на голлинията, а Диего Коста от близка дистанция я засече във вратата за 2:2. Три минути след това грешникът за дузпата в началото Начо Фернандес реализира феноменален гол с удар от далечна дистанция. Топката срещна първо лявата греда, след това и дясната, за да се озове във вратата за 2:3.

В 71-ата минута Жорди Алба изведе чудесно Диего Коста, който засече топката, но я прати покрай вратата. Испанците владееха повече топката в познатия им стил „тики-така“, но въпреки това Португалия имаше невероятният Кристиано Роналдо, който в 87-ата минута оформи своя хеттрик от пряк свободен удар и фиксира крайното 3:3. До края на мача „мореплавателите“ имаха дори шанс за пълен обрат и победа, но не успяха да реализират четвърти гол.

По-рано през деня Иран победи Мароко с 1:0 в другата среща от групата.

ПОРТУГАЛИЯ - ИСПАНИЯ 3:3
1:0 Кристиано Роналдо (4-дузпа), 1:1 Диего Коста (24), 2:1 Кристиано Роналдо (44), 2:2 Диего Коста (55), 2:3 Начо Фернандес (58), 3:3 Кристиано Роналдо (88)

Състави:
Португалия: 1.Руи Патрисио, 3.Пепе, 6.Жозе Фонте, 21.Седрик Соарес, 5.Рафаел Герейро, 8.Жоао Моутиньо, 14.Уилям Карвальо, 17.Гонсало Гедеш (859.Андре Силва), 16.Бруно Фернандеш (6710.Жоао Марио), 11.Бернардо Силва (6920.Рикардо Куарешма), 7.Кристиано Роналдо
Резерви: 2.Бруно Алвеш, 4.Мануел Фернандеш, 9.Андре Силва, 10.Жоао Марио, 12.Антони Лопеш, 13.Рубен Диаш, 15.Рикардо Перейра, 18.Желсон Мартинш, 19.Марио Руи, 20.Рикардо Куарешма, 22.Бето, 23.Адриен Силва
Селекционер: Фернандо Сантош

Испания: 1.Давид Де Хеа, 15.Серхио Рамос, 3.Жерард Пике, 18.Жорди Алба, 4.Начо Фернандес , 6.Андрес Иниеста (7010.Тиаго Алкантара), 21.Давид Силва (8611.Лукас Васкес), 5.Серхио Бускетс , 22.Иско, 8.Коке, 19.Диего Коста (7717.Яго Аспас)
Резерви: 2.Даниел Карвахал, 7.Саул Нигес, 9.Родриго, 10.Тиаго Алкантара, 11.Лукас Васкес, 12.Алваро Одриосола, 13.Кепа, 14.Аспиликуета, 16.Начо Монреал, 17.Яго Аспас, 20.Марко Асенсио, 23.Пепе Рейна
Селекционер: Фернандо Йеро

Сочи, стадион: "Олимпийски"
Съдия: Джанлука Роки (Италия)