2024-04-20 @ 08:31 EEST
Мексико няма спиране, победи Корея и крачи към осминафиналите
Мексико победи с 2:1 Южна Корея в мач от група „F“. Головете за мексиканците реализираха Карлос Вела в 26-ата минута от дузпа и Хавиер Ернандес-Чичарито в 66-ата минута, а точен за азиатците бе звездата Хьон-Мин Сон в 93-ата минута. Това е втори пореден успех за мексиканците, които на старта спечелиха срещу световния шампион Германия с 1:0. Така Мексико е лидер в групата с 6 точки и гледа уверено към осминафиналите, Швеция има 3, Германия и Южна Корея са с нула, но довечера играят германците срещу шведите.

Началото на двубоя не предостави кой знае колко интересни положения. Мексико отново показа бързина в атака и страхотна комбинативност. В 22-ата минута обаче звездата на Южна Корея Хьон-Мин Сон на два пъти имаше шанс да преодолее вратаря на Мексико, но не успя.

В 24-ата минута Гуардадо центрира отляво в наказателното поле и опита центриране. Защитникът на Южна Корея Хюн-Соо Ян обаче игра с ръка и съдията Милорад Мажич отсъди дузпа. Карлос Вела застана зад топката и без проблеми в 26-ата минута откри резултата в полза на Мексико.

В 31-ата минута Хьон-Мин Сон стреля от фаул, но над вратата. В 43-ата минута Лосано отново демонстрира едно от най-добрите си качества – надбяга защитниците, нахлу в наказателното поле, но стреля над вратата.

В началото на второто полувреме мексиканците отново имаха превес. В 50-ата минута Лосано стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на метър от гредата на корейците. Последваха два добри удара на корейски футболисти. В 58-ата минута Гуардадо пробва рефлекса на стража на Южна Корея, който изби топката в корнер.

В 66-ата минута Хавиер Ернандес покачи резултата на 2:0. Основна заслуга за попадението отново имаше Ървин Лосано. Той напредна около 30 метра в половината на Южна Корея, намери Чичарито вляво в наказателното поле, който финтира противник и с десния крак матира вратаря.

Последваха няколко жълти картона и смени и в двата отбора. А в добавеното време звездата на корейците Хьон-Мин Сон разстреля мексиканския вратар с удар извън наказателното поле за крайното 2:1 в полза на Мексико.

ЮЖНА КОРЕЯ - МЕКСИКО 1:2
0:1 Карлос Вела (26-дузпа), 0:2 Хавиер Ернандес (66), 1:2 Хьон-Мин Сон (90+3)

ЮЖНА КОРЕЯ: 23.Хьон-Ву Йо, 19.Йон-Гвон Ким , 20.Хюн-Соо Ян, 2.Йон Ли , 12.Мин-Ву Ким (84  14.Чул Хон), 18.Сьон-Мин Мун (77 15.Ву-Йон Юн ), 17.Джа-Сун Ли, 16.Сун-Йон Ки, 8.С-Йон Ю (65  10.Сьон-Ву Лий ), 7.Хьон-Мин Сон , 11.Хий-Чан Хван
Резерви: 21.Ин-Хьон Ким, 1.Син-Гю Ким, 6.Джоо-Хо Парк, 14.Чул Хон, 4.Бан-Сук Ох, 3.Сьон-Хюн Юн, 22.Йо-Хан Го, 5.Юн-Сун Юн, 15.Ву-Йон Юн, 13.Джа-Чел Коо, 10.Сьон-Ву Лий, 9.Шин-Ук Ким
Старши треньор: Шин Тае Йон

МЕКСИКО: 13.Гийермо Очоа, 15.Ектор Морено, 16.Ектор Ерера, 3.Карлос Салседо, 18.Андрес Гуардадо (68  4.Рафаел Маркес), 7.Мигел Лаюн, 23.Хесус Гаярдо, 22.Ървин Лосано (71  17.Хесус Корона), 14.Хавиер Ернандес , 11.Карлос Вела (76  10.Джовани дос Сантос), 21.Едсон Алварес
Резерви: 1.Хосе Корона, 4.Рафаел Маркес, 2.Уго Аяла, 5.Ерик Гутиерес, 17.Хесус Корона, 10.Джовани дос Сантос, 6.Джонатан дос Сантос, 20.Хавиер Акино, 12.Алфредо Талавера, 9.Раул Хименес, 8.Марко Фабиан, 19.Орибе Пералта
Старши треньор: Хуан Карлос Осорио